1 Kasım 2010 01:00

Yılın yapımcısı ödülü

Türk sinemasının son yıllarda en çok konuşulan ve dünyada da ses getiren 'Üç Maymun', 'Lola and Bilidikid' gibi filmlere imza atan Zeynep Özbatur Atakan'a “yılın yapımcısı” ödülü aldı.

Türk sinemasının son yıllarda en çok konuşulan ve dünyada da ses getiren filmlerine imza atan Zeynep Özbatur Atakan, Avrupa Film Akademisi tarafından EURIMAGES ödülüne layık görüldü ve “yılın yapımcısı” seçildi.

Bugün öğle saatlerinde Roma’da Mariott Grand Hotel’de Eurimages Genel Sekreteri Roberto Olla, Avrupa Film Akademisi Temsilcisi Adriana Chiesa ve Roma Film Festivali Genel Sekreteri Roberto Cucitto’nun katıldığı basın toplantısında “ büyük bir gururla, Avrupa standartlarında projeler üretmesi ve Avrupa ülkeleri ile uzun yıllardır uyumlu çalışması nedeniyle” Zeynep Özbatur Atakan’ın seçildiği açıklandı. Eurimages ödülü, film endüstrisinde yüksek kalitede üretim yapan başarılı yapımcılara veriliyor.

Avrupa Film Akademesi ve Eurimages yetkililerinin ortak kararıyla verilen ödül 04 Aralık’ta Talinn’de gerçekleştirilecek AVRUPA FİLM AKADEMİSİ Ödül töreninde yapımcıya teslim edilecek.

20 yılı aşkın süredir sinemaya verdiği destek ile kaliteli ve ortak pekçok yapımın hayata geçmesini sağlayan Eurimages, 2007 yılından bu yana Avrupa Film Akademisi işbirliği ile verdiği ödülünü bugün Roma’da açıkladı. Avrupa Film Akademisi EURIMAGES Ödülü, ilk kez bir Türk yapımcıya verilecek.

Zeynep Özbatur Atakan; “Lola and Bilidikid” (Kutluğ Ataman ), “Hiçbiryerde” (Tayfun Pirselimoğlu), “İklimler” (Nuri Bilge Ceylan) ve Türkiye’ye Altın Palmiye getiren “Üç Maymun” (Nuri Bilge Ceylan) filmlerinin yapımcısı.

Yorumlar
  • Haketmiş ama.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir