25 Eylül 2009 10:12

Yılmaz Güney Anısına

Al Pacino, Juliette Binoche ile birlikte oynaması için Hülya Avşar'a teklif götürülüyor!

Senaryosu Yılmaz Güney ve onun gibi hayatını barış, demokrasi ve kardeşliğe adamış insanların anısına kaleme alınan ve çekimlerine 2010 yılının Ocak ayında başlanacak olan Böyle mi Yaşam adlı film için Hülya Avşar'a teklif götürülüyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Şuayip Adlıg'ın üstlendiği Türk-Fransız ortak yapımı olarak çekilecek filmde Al Pacino'nun yanı sıra Fransız Sineması'nın en fazla kazanan ve 1997 yılında İngiliz Hasta filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alan Juliette Binoche ve kardeşi Joviienne Binoche ile sinema kariyerini Tatlı Hayat adlı filmdeki rolü ile perçinleyen İsabelle Carre ve Sandra Bonner de rol alacaklar.Türkiye'den Muhammed Arslan'ın Fransa'dan ise CFK2 Production'ın yapımcı olarak imza attığı filmin çekimleri Fransa, Irak, Suriye, İstanbul ve Diyarbakır'da gerçekleştirilecek. Yapımcı Arslan filmle ilgili dünya sinemasından starlarla görüşmelerin sürdüğünü Türkiye'den ise Başak Sayan'ın rolünün kesinleştiğini ve Hülya Avşar'a da teklif götüreceklerini belirterek şunları söyledi:"Hülya Avşar'ın toplumsal olaylara bakışı ve cesur tepkilerini yakından takip ediyoruz. Bu doğrultuda götüreceğimiz teklifi kabul ederse projede olmasından büyük keyif alacağız."
Yorumlar
  • Yılmaz Güney Tartışılmaz bir kraldı

  • Hülya avşar dünyanın keşfedemediği, veya keşfetmemeleri için kendi sınırları içersinde egemenlik kurmuş türkiyeye gelmiş geçmiş en önemli kadın oyunculardan biridir.Onun içindeki sinema aşkı ve tutkusu oynadığı birbirinden başarılı filmlerle perçinleşmiştir. Hülya avşarı ne yazıkki 20 yaş altı yeni nesil tanımıyor, saygısız ve bilgisizce hakkında konuşup duruyorlar. Lütfen tanımadığınız insanlar hakkında karalama yapmayınız böyle bir proje olacaksa eğer hülya avşar çok doğru bir seçimdir. Sinemamıza şöyle bir bakıldığında yıldızlık ünvanını taşıyan son kadın oyuncu hülya avşardır. Hülya avşar berlin in berlin filmiyle dünya sinemasında kimselerin cesaret edemeyeceği birşey yapmıştır. Ama hülya avşarın o filmden daha başarılı filmleri vardır. Herneyse bu habere çoks evindim ve projenin nasıl sonuçlanacağınıda acayip merak ediyorum.

  • Hülya avşarı bilmem de lütfen Yılmaz Güney hakkında konuşanlar biraz daha dikkatli olsun. hakkında hiçbir şey okumadan bir insanı yargılamak cehaletten başka bir şey değildir. türk sinemasına yılmaz Güneyin katkılarını konuşacaksak eyvallah ama bir insanın ideolojisi uğruna sanatına hakaret etmeyin.

  • İnsan kurşun sıkan birine nasıl demokrasi hayranı denir aklım almıyor...

  • yılmaz güneyi bukadar sıfıra indirgemenize hala inanamıyorum ama buda bi düşünce saygı duyarım,öyle öğendik ondan ve diğerlerinden.Ayrıca Yılamz Güneyin yaptıklarının derinine inmeden,kendi görmek istediğiniz tarafları alarak dediğiniz gibi sorgulamadan inanmışsınz herşeye.Öle herşeye inanmasaydınız böle saçma sapan hikayelerede inanmazdınız gibime glio.Son olarak Yılmaz Güney hakkında hiç bir dayatmaya maruz kalmadan,kimseye de dayatmadan söylediğim için fikirlerimi,çok sinirlenipte küfürleri yağdıraccağıma başkaları gibi cahil kelimesini kullanıp medeni gibi tartışalım dedim ama öyle ki anlamak istendiği gibi çekilmiş herşey cımbızla yine.Nese bu muhabbet bölee uzayıp gider zannmca.Saygılar bizdenn...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir