18 Aralık 2012 01:00

Yılmaz Güney Film Festivali başlıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film Festivali 19 Aralık Çarşamba günü başlayacak.

Batman Belediye Başkanvekili Serhat Temel yaptığı açıklamada, Yılmaz Güney Film Festivali'ni her yıl biraz daha olgunlaştırdıklarını belirtti.

Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği ile birlikte gerçekleştirdikleri festivali gelecek yıllarda uzun metrajlı filmlerin de yer alacağı yarışmalı kategorilerle kurumsallaştırmak istediklerini belirten Temel, ''Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz ve oyuncu Deniz Türkali'nin de aralarında bulunduğu sinema medya dünyasından önemli isimler festivalimize katılacak. 19 Aralık Çarşamba günü açılışı yapılacak olan festival, 23 Aralık günü düzenlenecek özel bir programla sona erecek'' dedi. Temel, festivalde Kürtçe kısa film yarışmasında finale kalan 15 kısa ve uzun metrajlı film ile belgesel filmlerin gösteriminin yapılacağını ayrıca Kürt Sineması ile ilgili panel yapılacağını da bildirdi.
AA

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir