19 Nisan 2005 14:29

Yine Seri Katil Peşinde

Fincher arayı Zodiac'la kapatacak

Yedi, Oyun ve Dövüş Kulübü gibi başarılı filmlerin ardından Panik Odası'yla uzun bir ara veren David Fincher yeniden iddialı bir yapıma soyunuyor. Yine bir seri katilin peşine düşecek olan ünlü yönetmene Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. ve Mark Ruffalo eşlik edecek.Robert Graysmith'in 1986'da yayınladığı ve gerçek olayları anlattığı Zodiac ve 2002'deki devam kitabı Zodiac Unmasked: The Identity of America's Most Elusive Serial Killer Revealed'tan uyarlanacak olan Zodiac filminin senaryosunu Jamie Vanderbilt yazacak.1966-78 yılları arasında San Francisco'ya büyük bir kabus yaşatan ve 37 cinayetle suçlanan Zodiac lakaplı seri katilin hikayesinin anlatılacağı filmde Gyllenhaal, Graysmith'i canlandıracak. Graysmith, San Francisco Chronicle adlı gazetede karikatirüstti ve seri katilin gazeteye gönderdiği mektuplarla kimliğini keşfetmeyi başarmıştı.Ancak Graysmith'in elde ettiği kanıtlar ve yapılan araştırmalar sonucu yeterli kanıt elde edilemediği için şüpheli asla tutuklanamamış ve hiç yargılanmamıştı. 1992'de hayatını kaybeden şüphelinin ardından karikatürist yılmamış ve yaşadıklarını ikinci bir kitap haline getirip yayınlamıştı.
Yorumlar
  • bu filmin ii olacağına eminim:)

  • ben kötü bi film olacağına inanmıyorum aslında panik odasıda harika bi filmdi ama adam okadar aştıki pek fazla ses getiremedi hadi hayırlısı

  • ıste en baba fılmlere bı tanesı daha eklenıyor...

  • Fincher adamım benim beklemedeyiz...

  • Karanlık bir Fincher filmi daha bizleri bekliyor...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir