13 Mayıs 2005 11:56

Yönetmen Ömer Kavur'u Kaybettik

Kavur, Türk sinemasının en önemli isimlerinden biriydi.

30 yılı aşkın sinema kariyeri ve sayısız unutulmaz filme imza atan usta yönetmen Ömer Kavur hayatını kaybetti. Kavur, 1 yılı aşkın süredir tedavi görmekteydi.1944 doğumlu Kavur, Paris'te sinema eğitimi almış ve sinema macerasına kadar çeşitli belgeseller ve tv reklamları çekmişti. 1974'de sinemaya adım atmış, takip eden 30 yıl içinde yönetmen ve senarist olarak pek çok film yapmıştı.Ömer Kavur'un filmleri arasında Anayurt Oteli, Gece Yolculuğu, Akrebin Yolculuğu, Gizli Yüz, Melekler Evi ve son olarak Karşılaşma gibi önemli yapımlar dikkat çekiyordu.
Yorumlar
  • Anayurt Oteli ve Karşılaşmayı izleyin.Biz nasıl bir değerden mahrum kaldık işte o zaman daha iyi anlaşılacak.

  • Kendine has anlatım tarzıyla Türk Sineması'na pek çok değer kazandırmış bir yönetmen.Onu her zaman iyi hatırlamak için o kadar çok sebebimiz var ki...en başta hepsi ayrı bir dünya olan fimlerini asla unutmayacağız.Allah rahmet eylesin.Hepimizin başı sağolsun.

  • Türk ve dünya sineması yapacak çok daha işi olan büyük bir değerini en verimli çağında yitirdi. Hepimizin başı sağolsun.

  • Şoktayım! Haberi ilk buradan duydum ve halen şoktayım. İnanasım gelmiyor!Allah rahmet eylesin demekten başka bişi gelmiyor artık..

  • Türk sinemasının daha doğrusu sinemamızın yüz akı isimlerinden birisiydi...sinemamızada Yatık Emine,Yusuf ile Kenan,Ah Güzel İstanbul,Göl,Anayurt Oteli Melekler Evi Karşılaşma gibi filmleri kazandırmıştı..sinemamız kilometre taşlarından birisini kaybetti....Allah rahmet eylesin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir