1 Aralık 2010 01:00

Yönetmenler 'kızlar' için çalıştı

Sekiz ünlü yönetmen kız çocuklarının eğitim için bu kez fotoğraf çekti. Türkiye’de kızların eğitim sorununun çözümüne katkı sağlamak, okula devam edemeyen kız çocuklarının eğitim hayalini gerçekleştirmek amacıyla 2005 yılında başlayan Baba Beni Okula Gönder Kampanyası, böylece yeni bir projeye daha imza atıyor.

Bu yeni proje için sekiz ünlü sinema yönetmeni bir araya gelerek kız çocukları ve eğitim konulu fotoğraflar çektiler. Bu fotoğraflardan oluşan ‘Baba Beni Okula Gönder’ Fotoğraf Sergisi, 1-8 Aralık 2010 tarihleri arasında Beyaz Space- İz Giz Plaza Maslak‘da sergilenerek, satışa sunulacak. Sergiye katılanlar, her birinden sadece 5’er adet basılacak fotoğraflara sahip olma şansını yakalarken, elde edilecek gelir Baba Beni Okula Gönder’e bağışlanacak.

ÇAĞAN IRMAK'TAN DERVİŞ ZAİM'E

Çağan Irmak, Mustafa Altıoklar, Ezel Akay, Handan İpekçi, Zülfü Livaneli, Sırrı Süreyya Önder, Ümit Ünal ve Derviş Zaim’in buluştukları proje kapsamında 30’a yakın eser sergilenecek.


Çağan Irmak, bu heyecan verici Fotoğraf Sergisi projesini; ”Geçen yıl, ‘Baba Beni Okula Gönder’ reklam filmi çekimlerinde bu fikir ortaya çıktı. Daha sonra, yönetmenlerle birlikte okumak ve kız çocuğu ilişkisi üzerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Okuyan-okuyamayan kız çocuklarımıza kameralarımızı çevirdik. Objektiflerimize bilgi ve karşıtında cahilliği yansıttık. Çok keyifli çalışmalar çıktı. Proje gönül şenliğine dönüştü. Bu projeden elde edilecek gelirin çocukların eğitimine katkıda bulunacağını bilmek çok güzel.” sözleriyle anlattı.

BABA BENİ OKULA GÖNDER

Kız çocuklarının okumasının önündeki engellerin kaldırılması amacıyla 23 Nisan 2005 tarihinde Milliyet Gazetesi tarafından başlatılan ‘Baba Beni Okula Gönder’ seferberliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte yürütülmektedir.

Kız çocuklarının eğitimlerine devam etmelerini sağlamak için gerçekleştirilen çalışmalar, 3 ana konuda gerçekleşiyor. Ortaöğretimde okuyan kızlar için yurt yapımı, ilk ve ortaöğretimde okuyan kızlara eğitim bursu verilmesi ve ihtiyaç olan bölgelerde derslik ihtiyacının giderilmesi.

Ayrıca ‘Baba Beni Okula Gönder’ kapsamında kız çocuklarının sosyal yaşam kalitesinin artırılması için her sene yeni projeler gerçekleştiriliyor, çeşitli eğitimler veriliyor, malzeme yardımı yapılıyor.

Baba Beni Okula Gönder’e 300 binin üzerinde destekçinin sağladığı katkı 34 milyon TL’ye ulaştı. Şimdiye kadar yaklaşık 10 bin kız çocuğuna eğitim bursu verildi, 32 adet kız öğrenci yurdunun yapımı üstlenildi. Sekizi köy okulu olmak üzere 11 okulun yapımı tamamlandı.

MYNET SİNEMA FACEBOOK'TA.

SEN DE KATIL! "Tıkla Beğen"

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir