25 Eylül 2009 10:12

Yönetmenler Reklama Karşı!

İsveçli televizyon kanalları artık yönetmenden izinsiz filmleri reklamlarla kesemiyor...

Türkiye'de televizyonda gösterilen filmleri reklamlardan bağımsız düşünmek zor. Paralı kanallar bu konuda izleyicinin yanında yer alsa da, pek çok kanalda film izlemek hiç kolay değil. Televizyon dizilerinde ise iş iyice karışmış durumda. Bir saatlik bölümler bazen reklamlarla doksan dakikaya kadar uzayabiliyor. Bazı konular için söylenir ya hani, "Avrupa bunu aştı!" diye. Gerçekten de film reklamları konusunda tarihi bir karar alarak bu problemi ortadan kaldırdı. İsveç'te artık tv kanalları filmlere reklam almadan önce bizzat filmin yönetmenine veya sahibine danışacak. Yönetmen eğer karşı çıkarsa, izleyici reklam kesintisi olmadan filmi izleyebilecek.Davayı kazanan avukat, doğal olarak sinemacıların tarafını tutuyor ve "sinema filmi bir deneyimdir, yönetmenin hazırladığı deneyime reklam alırsanız, filmin kurgusunu bozmuş olursunuz" diyor. Doğru söze ne denir?
Yorumlar
  • aslında reklamsız izlemek bir yandan güzel ama bir yandanda kötü bence .insanlar o reklamlarda çay servisi yapıolar tuvalete gidiolar işlerini hallediolar.bence sürelerini çok uzatmadan reklamlar olmalı

  • Türkiyede hayal.

  • Türkiyede mümkün olmayan bir şey.Daha sinemalardaki filmlere gösterilen ilgi,alaka ve saygıyı başaramadık.Tvlerde bunu nasıl sağlayacağız.Heleki ticaretin bir çark gibi döndüğü bir sektörde..

  • işte beklenen an insallah türkiye'de de bir an önce böyle bişey baslar yeter artık ya kesıntısız fılm izlemek istiyoruz hiç olmadı film tam biterken konan reklamlar var ya onlar kalksın beklıyoruz tv basında fılmın baslamasıyla bıtmesı bır oluyo bosuna reklam izlemiş oluyoruz bunlar yetmemiş gibi bide sanal reklam uygulaması var nolcak halımız

  • İşte bu nokta Türkiye'de biraz zor.Farzedelim yönetmen izin vermesede para her kapıyı açar :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir