14 Aralık 2011 01:00

Yurttaş Kane'in tek Oscar'ı da satılıyor

Orson Welles'in, 25 yaşındayken senaryosunu yazıp yönettiği Yurttaş Kane / Citizen Kane filmiyle kazandığı En İyi Senaryo Oscar'ı heykelciği satışa çıkıyor.

Pek çok soruşturmada Tüm Zamanların En İyi Filmi seçilen 1941 yapımı film, dokuz dalda Oscar ödüllerine aday olmuştu. Welles'in kızı Beatrice Welles'in elinde olduğu bilinen heykelcik, Nate D. Sanders Auctions müzayede evi tarafından internet üzerinden düzenlenecek bir açık arttırmayla satılacak.


Ödül, 2003'te yine bir açık arttırmayla satılmak istenmiş fakat Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin başlattığı hukuki süreç sonucunda açık artırma engellenmişti. Müzayede evi bu sefer yasal bir engelin bulunmadığını açıkladı.


Oscar Tarihinin Bütün Kazananları (Foto Analiz)


Oscar Alamayan Başyapıtlar (Foto Analiz)

Yorumlar
  • Banka Taksitiyle alma imkanımız varmı acaba :D :D

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir