22 Şubat 2012 01:00

Yusuf Kurçenli hayatını kaybetti

Son olarak 'Yüreğine Sor' filmini çeken ünlü yönetmen Yusuf Kurçenli yaşamını yitirdi.

Ünlü yönetmen-senarist Yusuf Kurçenli tedavi görmekte olduğu hastanede 65 yaşında hayatını kaybetti.

İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okuyan Kurçenli, 1973 ile 1980 yılları arasında TRT'de yapımcı ve yönemen olarak çalıştı. İlk filmi "Ve Recep Ve Zehra Ve Ayşe"yi 1983 yılında çekti. "Baba Evi" ve "Kurşun Kalem" gibi TV dizilerini yönetti.

Karartma Geceleri, Gramofon Avrat, Çözülmeler gibi birçok önemli filme imza atan ve festivallerde ödüller kazanan Kurçenli son olarak 2010 yılında 'Yüreğini Sor'u çekmişti.

Kurçenli'nin yönettiği filmler: Yüreğine Sor (2010), Gönderilmemiş Mektuplar (2002), Antika Talanı (1997), Aşk Üzerine Söylenmemiş Her şey (1995), Çözülmeler (1994), Karartma Geceleri (1990), Raziye (1990), Gönül Garip Bir Kuştur (1989), Gramofon Avrat (1987), Merdoğlu Ömer Bey (1986), Ölmez Ağacı (1984), Ve Recep Ve Zehra Ve Ayşe (1983).

Yorumlar
  • allah rahmet eylesin...

  • allah rahmet eylesin

  • napalım :(((( biri daha kaydı

  • allah rahmet eylesin

  • Allah rahmet eylesin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir