16 Aralık 2004 17:01

Zafer Yok, Kahraman Çok

Ford'a da Irak yolları gözüktü

Hollywood'un Irak'la işi henüz bitmiş gibi gözükmüyor. Peşpeşe gelen Ortadoğu projelerine bir yenisi daha eklendi ve 11 Eylül sonrası başlayan Irak savaşıyla ilgili ilk film yola çıkıyor. Universal'a bağlı Double Feature, Bing West'in anılarını anlattığı mayısta yayınlanacak No True Glory: The Battle for Fallujah'i beyazperdeye taşımaya karar verdi. Filmin başrolünde hala yeniden İndiana Jones olmasını beklediğimiz Harrison Ford oynayacak.Harrison Ford'un İndie 4 geciktiği için programına yeni filmler almaya başladığını sık sık duyuruyoruz. Beyazperde.com okurları ünlü oyuncunun No True Glory'den önce Mark Pellington'ın The Wrong Element'inde de başrol oynayacağını hatırlar. Orada bir ailesini kurtarmak için her şeyi yapmaya hazır bir güvenlik şefini canlandıracak olan Ford, Irak'ta Felluce'yi ele geçirmekle görevli bir komutan olacak. Amerikan güçleri Felluce'yi ilk kuşattıklarında 28 asker kaybetmişler ve dört Amerikalı esir Iraklı direnişçiler tarafından öldürülmüştü. Bu yüzden Felluce'de yaşananların ne kadar zafer ne kadar kahramanlık olduğu hala devam eden işgalle beraber tartışılıyor. Bakalım Hollywood'un ilk yorumu nasıl olacak?
Yorumlar
  • Belki inanmayacaksınız ama Hollwood liberal görüşlüdür. Kara Şahin Düştü de görüldüğü gibi eleştirilecek noktaları ve çirkin gerçekleri kimi zaman da olsa iyi sergiler. Zaten filmin başlığından Felluce rezaletini eleştirecek birşey olacağı anlaşılyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir