21 Mart 2016 17:00

Zalimsin Rose!

Kate Winslet, Titanic’te Rose’un Jack’i ölüme terk ettiğini düşündüğünü söyledi.

Geçen yüzyılın en büyük aşk hikayelerinden biri olarak kabul edilen Titanic filminin malum öyküsünde, farklı sosyal kesimlerden genç bir adam ve kadın Atlantik okyanusunun ortasında bir gemide birbirlerine aşık olurken gemi batar ve gemideki çoğu insan ölür.

Bu aşk hikayesinde Rose’u kurtarmaya çalışırken buz gibi suda boğularak ölen ise Jack olur.Titanic hepimizin hayatında bir mihenk taşıdır. Tüm izleyenleri ağlatabilmeyi başaran, acıklı bir öyküdür. Zenginle fakirin biraraya gelişindeki imkansızlıkları yüzümüze vuran bir filmdir adeta.

Aynı zamanda yaşanmış bir felakette insanoğlunun ne derece hasar gördüğünü anlatan, “belgesel" bir yapısı da vardır elbette. Filmin soundtrack’inde yer alan Celine Dion imzalı “My Heart Will Go On” şarkısı da Jack ile Rose’un imkansız aşkını yürekleri dağlayarak hissettirir hepimize.


Filmin hepimizin hayatındaki bunca oturmuşluğuna rağmen bunca yıl herkesin kafasında bir soru işareti de mevcut: Rose Jack’i neden ölüme terk etti? Filmden 10-15 yıl sonra sosyal medyada bu soru bir ara dönüp durdu, hakkında pek çok şey yazılıp çizildi.

Denizde tutundukları tahtanın üzerine donmamak için tek kişi mi çıkabilirdi, iki kişi sığar mıydı soruları, suyun kaldırma kuvveti ve işin bilimsel olarak gerçeğe uygunluğu, Ekşi Sözlükte bile “titanik rose'un jack'i tahtaya almaması” başlığıyla kendine yer bulmuştu. Hatta 4-5 yıl önce Amerikalı bir çift üşenmeyip “o tahtaya ikisi de sığardı” argümanıyla aynı ebatlarda bir tahtaya çıkarak poz vermişlerdi.Rose bencil bir karakter miydi? Yıllarca kavuşamayanların aşkı diye ağladığımız hikayenin ardında aslında başka bir durum mu vardı?

Geçtiğimiz Pazartesi Jimmy Kimmel’in canlı yayın konuğu olan Kate Winslet, Rose’a hayat veren aktris olarak ilk kez konuyla ilgili fikrini söyledi ve evet aslında tahtada yeterince yer vardı diyerek olaya noktayı koydu.MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  • Ne Kadar Üzücü . Kahroldum Resmen :D

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir