20 Aralık 2010 01:00

'Zefir'e Hindistan’dan ödül

Belma Baş'ın senaryosunu yazıp yönettiği 'Zefir', 15. Kerala Uluslararası Film Festivali’nde 'En İyi İlk Film' dalında Rajata Chakoram (Gümüş Kukal) ödülünü kazandı.

Daha önce Abu Dhabi Uluslararası Film Festivali’nde “Bir kopuş ve büyüme öyküsünü son derece duyarlı ve kontrollü bir biçimde ve çarpıcı bir sinematografiyle anlatması nedeniyle” NETPAC (Asya Sineması’nı Teşvik Ağı) ödülüne değer bulunan 'Zefir', . Kerala Uluslararası Film Festivali’nde 'En İyi İlk Film' dalında Rajata Chakoram (Gümüş Kukal) ödülünü kazandı.

Geçtiğimiz günlerde de 51. Selanik Uluslararası Film Festivali’nde “Sanatsal Başarı” ödülüne layık görülen 'Zefir' ilk kez Toronto Film Festivali’nde seyirci karşısına çıktı. Belma Baş'ın senaryosunu yazıp yönettiği filmin başrollerinde Şeyma Uzunlar, Vahide Gördüm, Sevinç Baş, O. Rüştü Baş, Fatma Uzunlar ve Harun Uzunlar var.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN...


Film, hep hasretini çektiği annesinden bir daha ayrılmamaya kararlı bir kız çocuğunun hikâyesini konu alıyor: Filme adını veren 11 yaşındaki başına buyruk kız çocuğu Zefir, yaz tatilini anneannesiyle dedesinin Doğu Karadeniz Dağları'ndaki evinde, annesinin yolunu gözleyerek geçirir. Sonunda ona kavuşur, ancak annesi Zefir'i almaya değil uzun bir yolculuğa çıkmadan önce onunla vedalaşmaya gelmiştir.

Filmin fragmanı

Zephyr - Zefir (Fragman) | video.mynet.com


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir