29 Eylül 2012 00:00

Zeki Demirkubuz Oscar'da Da Jüriye kızdı

Geçen hafta 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışan son filmi “Yeraltı”ndan beklediği ödülleri alamayınca jüriye “Gerzek” diyen yönetmen Zeki Demirkubuz, son olarak Oscar jürisine tepki gösterdi.

Demirkubuz, Altın Koza’da Ferzan Özpetek başkanlığındaki jüriye kızıp twitter sayfasına, “Bu filmleri kendileri jürilik yapsın diye çektiğimi zanneden gerzeklerden çok sıkıldım artık. Bundan sonra Türk festivallerinde yarışmak yok” diye yazmıştı.

Demirkubuz, filmini Türkiye’yi “Oscar Akademi Ödülleri En İyi Yabancı Film Adayı” yarışmasında temsil edecek filmi seçen jüriye gönderdi. Ancak aralarında Yılmaz Atadeniz, Osman Sınav, Atalay Taşdiken, Sevil Demirci, Mehmet Altıoklar, Dolunay Soysert ve Yusuf Sezgin gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 14 kişilik Oscar jürisi de Demirkubuz’un, “Yeraltı”sı yerine oy çokluğuyla İsmail Güneş’in “Ateşin Düştüğü Yer” filmini Türkiye’yi Oscar’da temsil etmesi için seçti.

Bunun üzerine Demirkubuz, yine twitter sayfasından tepki göstererek, “Benim filmimi seçmemişler. Bundan sonra Oscar’a da film yok” diye yazdı.

MİLLİYET

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  • Dakota Johnson festivale damga vurdu Dakota Johnson festivale damga vurdu

   Marakeş Film Festivali’nin jürisinde yer alan genç oyuncu Dakota Johnson güzelliğiyle festivale damga vurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir