14 Mart 2007 13:04

Zincirbozan

Yakın tarihin çalkantılı dönemi beyazperdede!

Yönetmenliğini Atıl İnaç'ın, görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki'nin üstlendiği, senaryosu gazeteci Avni Özgürel tarafından yazılan Zincirbozan, Türkiye'nin yakın tarihindeki en çalkantılı dönemi olan 1979-1983 yıllarını anlatan politik bir film.Filmde, Bülent Emin Yarar Bülent Ecevit'i, Haldun Boysan Süleyman Demirel'i, Suavi Eren Kenan Evren'i, Suna Selen Rahşan Ecevit'i, Ayşe Tunaboylu Nazmiye Demirel'i canlandırıyor. Film adını, 12 Eylül sonrasında bazı siyasilerin mecburi ikamete tabi tutulduğu, Çanakkale'deki Zincirbozan askeri tesislerinden alıyor. TürkMax & TFT işbirliği ile yapılan ve Kenda Film dağıtımıyla vizyona çıkan Zincirbozan, 13 Nisan'da vizyona girecek ve sinemaların ardından TürkMax ekranlarına gelecek.
Yorumlar
  • Olaylar aslından saptırılmadan anlatıldığı taktirde güzel ve verimli olabileceği söylenilebilir.

  • Dur bakalım bundan ne çıkacak? "Yolda" ya benzemesin de...

  • 11 nisanda istanbul film festivali ulusal yarisma kapsaminda gosterilecekmis zincirbozan...

  • belki anlam olarak güzel filmler ders alınması gereken filmler ama umarım bazı anlama zorluğu çeken insanlar bunlardan etkilenipte eski zamanlara kimseyi geri dönmek zorunda bırakmazlar.eski olayların tekrar yaşanmasını asla istemem.herşey umarım geçmişte kalır.savaşın ve kavganın kimseye yarar sağlamayacağı kesin.

  • Siyaset çarpıcı olabilir ama siyaset sevmem...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir