3 Ocak 2006 10:44

Zirve El Değiştirdi

Goril tekleyince aslan tahtına oturdu

2005'in en büyük gişe savaşlarından biri King Kong ve Narnia Günlükleri: Aslan, Dolap ve Cadı arasında yaşandı. Üç haftadır vizyonda olan filmlerden Kong Box Office listelerinde bir adım önde gitse de, 2006'ya girdiğimiz haftasonu tahtı Narnia'ya kaptırdı.Narnia haftasonunu 32.8 milyon dolarla kapatırken Kong'un geliri 31.6 milyon dolarda kalınca ikinci sıraya düşmekten kurtulamadı. Peter Jackson'ın Kong'u Amerika'daki hasılatını 174.3 milyon dolara yükseltirken dünya çapındaki geliri de 400 milyon dolara çıktı. Andrew Adamson'ın Narnia Günlükleri ise Amerika'daki gelirini 224.8 milyon dolara yükseltti.Üç haftadır zirve mücadelesinde olan ikiliyi ise 21 milyon dolarla Jim Carrey'li komedi Fun with Dick and Jane takip etti. Steve Martin'li devam komedisi Sürüsüne Bereket 2'nin hasılatı ise 19.3 milyon dolardı ve film dördüncü sıraya yerleşti.Listelerde beşinci ve altıncı sıralara ise daha çok TV ekranlarından tanıdığımız yüzler doldurdu. Jennifer Aniston ve Kevin Costner'lı romantik komedi Rumor Has It 11.6 milyon dolar kazanırken Sarah Jessica Parker'lı Aile Bağları 10 milyon dolarla altıncı sıraya yerleşti.
Yorumlar
  • c.s. lewis ve j.r. tolkien sevenler bu filmde kesinlikle ortak bir noktada buluşmuş olacaklar 2. dünya savaşı gibi bir ortamdan kaçn 4 kardeş başka bir savaşa katılıyorlar üstelikde başrolünü oynadıkları bir savaş neyse daha iyisi ise aslanı liam nielson nın seslendirmiş olması tek kelime : mükemmel olmuş kesinlikle izleyin

  • her ne kadar king kongu izleme fırsatı bulmuş olsam ve çok beğensem de narnia günlüklerini de uzun zamandır bekliyorum ve çok umutluyum filmden.umarım ülkemizde de hakettiği ilgiyi bulur.çünkü bu tür yapımlar çok sık gerçekleşmiyor.ve böylesi kitap uyarlamaları çok sık yapılmıyor.neyse.yine de çok sevindim.en azından peter la andrew un savaşı beni mutlu etti.çünkü ikisi de muhteşem yapımlar.ve bu arada çok az zaman kaldı narniaya.çok heyecanlıyım.film hakkında fikri olmayan ve kitapları da okumamış olan arkadaşlar bazı sinemalarda narnia günlükleri aslan cadı ve dolap(bazı yerler de aslan dolap ve cadı diye de çevrilmiş:)) kitabının özeti şeklinde birkaç bölümden olşuna küçük kitapçık yapmışlar ücretsiz.muhakkak okuyun bir ön bilginiz olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir