11 Kasım 2004 17:20

Zümrüdüanka El Değiştirdi

Hogwarts'ta yabancılar dolaşıyor

Harry Potter ara vermeden yoluna devam ediyor ve hepimiz genç büyücünün her yeni macerasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Beyazperdeye transfer olduğu günden beri daha da heyecan yaratan serinin ekibinde şimdiye kadar başta yönetmenleri olmak üzere bazı değişiklikler oldu. Ama bu günlerde belki de seriyi en çok etkileyecek değişim yaşanıyor, Harry Potter sonunda yazar da değiştirdi.Yanlış anlaşılmasın, serinin esas yaratıcısı J.K. Rowling yazmaya hala devam ediyor ve büyücüler dünyasında başlayan iyiyle kötünün savaşında kim galip gelecek çok merak ediyoruz. Ancak, dört filmde de kitapları beyazperdeye uyarlamış olan senarist Steven Kloves, yeniden yönetmenliğe dönme kararı alarak işini Michael Goldenberg'e devretti. Kloves, Harry Potter'a başlamadan çok daha önce de yönetmenlik yapıyordu ancak uzun zamandır sadece senaryo yazmakla yetinmişti. 1989'da Michelle Pfeiffer ve Jeff Bridges'in rol aldığı Fabulous Baker Boys'u çeken yönetmen şimdi de Mark Haddon'ın kitabı The Curious Incident of the Dog in the Night Time'ı film yapmaya hazırlanıyor.Serinin beşinci kitabı Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı beyazperdeye uyarlamaya hazırlanan Michael Goldenberg'se bugüne kadar sadece beş filme senaryo yazdı. Jodie Foster'ın başrolde oynadığı Mesaj'ın da yazarı olan senarist, 2003'te Peter Pan'i yeniden beyazperdeye uyarlamıştı. Bakalım Goldenberg'li Harry Potter'ın tadında çok fazla değişiklik olacak mı? Çünkü beşinci kitap, sona doğru yaklaşılırken olayların iyice dramatikleştiği ve okuyucular tarafından belki de serinin en sevilmiş kitabıydı, merakla bekliyoruz...
Yorumlar
  • tamam iyi olmuş

  • bu film 10 saat olsa kitabı kadar uzun tutulsa ben yine de izlerim...benim kadar Harry Potter hayranı oldugunu sanmıyorum kimsenin!!!

  • bence kitaplara film çekmek baştan yanlış çünkü okuyuunun hayal gucunu sınırlıyorlar.ama umuyorum ki onceki h.p. filimlerinden daha başarılı olur.we bolum kesıp yerıne daha kısa baska sahne koyarak olayı daha kısa bı sekılde anlatmaya calımazlar yine!!

  • kitabı okumayanların değil de okuyanların anlayabileceği türden az ve öz anlaşılır olsun yeter.

  • kitaba sadık kalsıda gerisi önemli degil öyle degilmi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir