1001 Gece Masalları

Arabian NightsIl fiore delle mille e una notte

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

1001 Gece Masalları
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (26 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Deneyimsiz ve genç bir adam olan Nureddin, açık arttırmaya çıkarılan köle kız Zümrüd tarafından yeni efendi olarak seçilir. Kendi hataları yüzünden Zümrüd'ü kaybedince umutsuzca onu aramaya başlayacaktır.

Arabistan ve İran'da yüzyıllar boyu anlatılmış hikayelerden esinlenmiş Pier Paolo Pasolini'nin "hayat üçlemesi"nin son filmi 1001 Gece Masalları, Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nün de sahibi oldu.

1001 Gece Masalları - Il Fiore delle mille e una notte

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • 1001 gece masalları pasolininin ortaçağ üçlemesinin son filmi diğer filmlerde olduğu gibi çeşitli öykülerden yola çıkılarak yapılmış olan filmimiz serinin tüm bölümlerini seyrettiğim için daha kesin konuşabilirim en apolitik, yalın eleştirisiz ve en erotik filmi... 3 öyküde de pasolini cinselliği merkeze yerleştirmiş ve hayattaki en eğlenceli şeyin bu olduğunu öyküleri ve anlatım diliyle bizlere sunmuş. 1001 gece masalları kanımca pasolini'nin en çok para harcadığı film olmuş gerçekten kostümler dekor atmosfer ortaçağ arabistan toplumunun birebir örneğini yansıtmış... netice itibariyle serinin en iyi filmi değil ama ( bazı kareler hariç bazen film oldukça s*k*cı bir hal alabiliyor) keyifle izlenebilecek bir film…

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle 1001 Gece Masalları filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve 1001 Gece Masalları filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir