13. Savaşçı

The 13th Warrior

1 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

13. Savaşçı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (474 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

10. yüzyılın başlarında en büyük uygarlıkların birinde yaşayan Ahmet Ibn Fahdlan, siyasi bir ayrıcalıkla beraber seçkin bir konuma sahiptir. Ancak Ibn'in bir kadınla girmiş olduğu ilişki onu zor durumda bırakır ve hatta özel bir görevle ülkesinden sürülür.

Artık bambaşka bir yaşama giren Ibn'e hizmetkarı Melchisidek rehberlik etmektedir. Bir grup savaşçı ile karşılaşan Ibn, onların dertlerini dinler. savaşçıların anlattığına göre; gizemli bir düşman onları tehdit etmekte ve Kuzeyli olmayan 13. bir svaşçı onlara katılmazsa yenileceklerine inanmaktadırlar. Ve bu kişinin de Ibn olduğuna inanan savaşçılar, Ibn'in kendilerine katılmasını ister.

İlk başlarda onlara katılmayı rededen Ibn, hayatını riske soktuğu bu macera sonucunda, en büyük savaşın kendi korkularına karşı verilen olduğunu keşfedecektir.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • burleske hitaben...Hijyenik ve topografik reaksiyonların hilekar zılgıtında zuhur eden katalizörsüz sergüzeştlerin fi tarihinden fa notasına kadarki noniyonik sürrealizim kalıntıları...

  • Türünün ve zamanın en iyi filmlerinden biri savaşma sahnelerinde biraz vasat kalmış onun haricinde eski krallık gibi filmlerden hoşlanıyorsanız kesinlikle kaçırmamalısınız...

  • Muğlak şahsiyetinin sürrealist fizibilitesine göz kulak olduğu oryantalist bir tatbikat...Hijyenik hurafeleriylede mazlum müessesesine korku salan önemli bir redaktör...

  • bir çok defa izlememe rağmen oldukça beğendiğim bir film. bence daha birçok bu tip filmden çok daha güzel ve etkileyici.bulaması biraz zor bu filmi ama elinize geçerse mutlaka izleyin.

  • Film 1999 yılında çevrilmiş olmasına rağmen filmi ancak bugün (2007) DVD olarak izleyebildim ve sinemada kaçırdığıma çok yandım. "Troy", "King Arthur" vb. tarihi/savaş filmlerini, hele bir de eski çağları anlatıyorlarsa, çok severim. Bu filme de bayıldım. Keşke sinemada görebilseymişim! 9/10!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle 13. Savaşçı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve 13. Savaşçı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir