300 Spartalı

300

4 kişi izlemiş. | 13 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


300 Spartalı
18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
  • IMDB Puanı : 7.7 / 10
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (10210 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Pers Kralı Xerxes, zafer kazanmaya alışmış güçlü ordusunu yine kendinden emin bir eda ile Yunan Krallıkları üzerine yollar. Ne denli güçlü bir ordu ile karşı karşıya olduğunun farkında olan Sparta Kralı, Tanrıları savaşmaya ikna edemeyince en cesur 300 askerini toplayarak Thermopylae'de Perslilerle savaşmaya gider.[resim1]

Çocukluklarından beri tamamen savaşçı olarak yetiştirilmiş olan bu 300 asker, hayatlarının en büyük mücadelesini vereceklerdir. Ölüm ne kadar kaçınılmaz olsa da, cesaretleri ve güçleri bunu yenmeye hazırdır. Büyük bir dirençle düşmana karşı koyarken bir yandan da, savaşmama kararı ile yanlış bir karar vermiş olan konseyin yanlışını anlayarak orduyu savaşa göndermesini bekleyeceklerdir.

Frank Miller'in grafik romanından sinemaya uyarlanan 300 Spartalı, Zack Snyder imzası taşıyor. 300 Spartalı - 300

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • gerard butlerın oyunculugu ve filmin özellikle de savas sahneleri oldukca etkıleyıcıydi. tavsiye edilir ...

  • çok güzel bi film

  • Frank Millerin grafik romanından sinemaya uyarlanmış bir filmdir 300 Spartalı...Acımasız ve hırslı Pers Kralı yarı tanrı olarak bilinen Xerxesın yunan topraklarına göz dikmesiyle başlıyor hikaye...Sparta kralın Kralı Leonidasdan (Gerard butler) elçileri aracılığıyla toprak ve itaat isteyen Xerxesın bu isteğini reddedilince savaş yunan kapılarına kadar dayanır...Kral tanrılarından onay alamayınca çocukluktan beri tamamen cesur birer savaşçı olarak yetişen 300 Sparta askeriyle yola düşer ve efsaneleşen savaş böyle başlar...Efsaneler yüzyıllardır insanların hayal güçleriyle beslenerek günümüze kadar gelmiştir…Filmde efsanelerin o abartılı ama ilgi çekici yanıyla bizi cezbeden o tadı veriyor…Tabiki bir çok kişinin eleştirisine mazur kalan yunan milliyetçiliği yapıyor fikri de çok normal çünkü yunan antik ve mitolojik efsanesi konusu olunca haliyle düşmanı aşağılayıp kendi milletini övecektir...Tarafsız olmasını bekleyenlere zaten şaşırıyorum...Film,sinemanın tüm araçları teknolojisi kullanılarak yapılan türlerinin en iyi örneklerinden biridir…Teknik ve görsel açıdan herkesin beğeneceğine eminim...Frank Miller bu tarz filmlerde gerçekten başarılı...Özellikle savaş sahneleri,yaratıklar,kostümler,renkler ve çekim teknikleri sizi sonuna kadar içine alacaktır...Mutlaka izleyin..Herkese tavsiye ederim ...İyi seyirler..

  • Gerard Butler!!! başka bişey demiyorum

  • sağlam film ama ander yunanları amma abartmışlar. persler palyaço yunanlar şekil. persleride yunanlarıda sevmem...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle 300 Spartalı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve 300 Spartalı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir