9. Kapı

The Ninth Gate

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

9. Kapı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (381 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Bilmediğiniz şeyleri kurcalamayın!!!.....

Dean Corso, zengin koleksiyoncular için eski ve çok değerli kitapları araştıran ve bulan bir araştırmacıdır. Yaptığı görev kültürel birikim, hüner ve çelik gibi sinirler gerektirmektedir. Corso, ünlü bir kitapsever olan Boris Balkan için Satanik ayinleri anlatan bir seri kitabın sonuncusunun peşine düşer. Rivayete göre bu kitap Karanlıklar Krallığının dokuz kapısını açacak bir el yazmasıdır. Geri kalan iki kopyası Avrupa'dadır. NewYork'tan Toledo'ya, Portekiz'den Paris'e giden yollarda Corso labirent gibi tuzaklarla, vahşi ve gizemli ölümlerle karşılaşır.

Kendisini koruyan güçler yardımı ile kendisinden çok daha güçlü bir varlığa karşı adım adım yaklaşmaktadır. Zamanla asıl görevinin bir kitabı bulmaktan çok daha farklı olduğunu anlar. 9. Kapı - Ninth Gate, The

Filmle ilgili SineKritik yazısını okumak için buraya tıklayın!

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • ehhh işte denebilir film için. sadece deep için izlenir.

  • Biraz fazla kapalı bir anlatım biçimi var.Başından sonuna kadar kendi halinde devam ederken sonunda büsbütün çuvallıyor.Herkese göre değil.

  • Depp benim en favori oyuncum ve Polanski iyi bir yönetmen ama bu film bu iki önemli isme yakışmayacak kadar sönük ve sıradan.İzlemeniz için tek neden benim gibi içinde Depp in olduğu her film karesini görmeliyim desturuna sahip olmanız olabilir.Ayrıca abd ye giriş yasağı bulunan yönetmen filmin yeni kıtada geçen başlangıç bölümünü fotoğraflar ve hazır çekimlerle geçiştirmiş.Şimdilerde bildiğim kadarıyla isviçrede bir evde göz hapsinde bulunan Polanskiden gençliğinde yaptığı bir hatanın peşini bırakmadığı bir adamın evinde geçen klostrofobik bir dram bekleyebiliriz sanırım..

  • film güzel ve gerilimli sahnelere sahip ama finali çok zayıf olmuş.6.5

  • bir yere kadar iyi gelen fakat o yerden sonra da nedenini belki tam olarak açıklayamayacağımız biçimde de olsa irtifa kaybeden ve sizi yavaş yavaş uzaklaştıran bir film polanskiden.kalburüstü bir film olamıyor ne yazık ki,eksiklikler fazla bence.finale doğru yükselmesini beklediğimiz tempo veya heyecan pek de yükselmiyor örneğin,en büyük eksilerinden biri bu.iyi tarafları da yok değil,oyuncular gayet başarılı,mekanlar ve müzikler sayesinde istenen ortam yaratılabilmiş bence.fakat genel olarak 130dakikalık bir filmin daha akılda kalıcı olmasını beklerdim.dediğim gibi başları gayet kaliteli ilerliyor fakat bir yerlerden sonra kopuyor the ninth gate.kendi adıma mutlaka izlenmesi gereken bir film olarak görmüyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle 9. Kapı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve 9. Kapı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir