A Ay

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

A Ay
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (96 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

12 yaşındaki Yekta, boğaz kenarında eski ve kasvetli bir yalıda halası ve dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Ölen annesi hakkında tek bildiği şey, bir gün kayıkla denize açıldığı ve bir daha geri dönmediğidir.

Bir gece, Yekta, pencereden annesinin bir kayığa binip uzaklaştığını görür, ama herkese anlatsa da kimseyi inandıramaz. Bu olaydan sonra annesinin bir gün geri döneceği inancı daha da güçlenir. Küçük halası Neyyir, Yekta'yı Büyük Ada'daki bir okula kaydettirmek istemektedir. Yaşadığı evden uzaklaşmak istemeyen Yekta, bir gün annesi gibi kendi başına bota atlayıp açılınca, durumu için endişelen halası adaya, kendi yanına aldırır. Her şeye rağmen, Yekta buraya alışmayı reddecektir.

Reha Erdem'in ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşıyan A Ay, uluslararası festivallerde çok beğenilmiş, Nantes Film Festivali'nden de ödülle dönmüştü. A Ay -A Ay

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Reha Erdem sinemasının en başarılı örneklerinden biri.sert,çizgili ve regarenklerin içinde kocaman bi renksiz.zaman zaman ilk filmi olmasının yankıları farkedilmiyor değil.bazı noktalarda fazla idealist bir yönetmen olmuş ama bu filmin mükemmel çizgisine asla zarar vermiyor.Münir Özkul filmin sonunda ayrı bir devleşiyor.sonuç olarak türlerinden başarıyla sıyrılıp kendini çok üstlere taşıyan bir film A Ay..

  • İlk film kesinlikle diğer filmlerinden ayrılan bi yapıya sahip. Görüntü zaten farkını ortaya koyuyor gerçi florent herry de kendince kusursuz. Birkaç zaafına ve şaşırtan finaline rağmen başarılı bi film. Reha Erdem sinemasına akıllıca bi giriş

  • Bir ilk filme göre oldukça başarılı.Türk sinemasında birbirinden bu kadar farklı konu ve tarzlarda film çekebilen tek yönetmen Reha Erdem. Ayrıca oyuncu yönetimi konusunda da çok başarılı, filmlerindeki çocuk oyuncuların performanslarına bakmak yeterli.A ay bence beş vakitle birlikte yönetmenin en iyi filmi.

  • 5 vakit durağan mı diyorsunuz?? bir de bunu izleyin.. bu sefer çok çocuklu bir film de değil,tek yalnız yekta... siyah beyaz ...klostrofobik bir eski konakta yaşayan izole yalnız küçük bir kızın halüsinatif ,hayal- gerçek çizgisi kaymış hayatı..

  • çok aşırı şşirsel bir film olmuş.herkese hitap etmiyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle A Ay filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve A Ay filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir