Aaah Belinda

0 kişi izlemiş. | 9 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Aaah Belinda
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (43 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tiyatro oyuncusu olan Serap, Belinda şampuanlarının reklam filminde oynaması için sete çağırılır. Rolü gereği ev hanımı Naciye'yi canlandıracak olan Serap, rolün içine girdikten sonra Naciye'nin dünyasında hapsolur ve ordan çıkamaz. Artık maço bir kocası vardır ve bir annedir.

Kendi ayakları üzerinde duran, bağımsız ve özgür bir kadının trajik komik hikayesini anlatan film, çekildiği döneme de damgasını vurmuştur.

Fantastik yapısı ve farklı mizah anlayışıyla Türk sinemasına yeni bir tarz kazandıran Aaah Belinda, Antalya Film Festivali'nde de en iyi film, yönetmen ve kadın oyuncu ödüllerini de toplamıştır.

Aaah Belinda - Aaah Belinda

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • atıf yılmazın radikal filmlerinden birisi. sinemamıza farklılık kattığı kesin

  • Ah Atıf Yılmaz hocam,nerdesin.. kalite eskide kaldı.Türk Sineması A.Yılmazları,Müjde Arları,Macit Koperleri arıyor..

  • Steril, sofistike bir hayat sürerken aniden orta direk koşullarında kapana kısılsanız ne olurdu? Bence dünyada bir eşinin olmadığı (çünkü öykü gerçekten bize ait, başka kültüre uyarlanabilir mi bilmiyorum) bu başyapıtta işte bu anlatılıyor. Bakış açınıza göre fantastik, dram veya komedi olabilir. Ama benim için tam bir korku filmiydi. Hem de tam Polanskivari yöntemlerle...Bohem bir hayat süren kadın (Müjde Ar)tiyatro oyuncusu. Cinsel özgürlükçü ve avamlıktan kendini olabildiğince soyutladığını zannediyor. Ama para kazanması lazım. Mecburen bir şampuan reklamında oynayacak, parasını alacak ve bu yaptığını unutacak. Üstelik kocasını ve çocuklarını canlandıran oyuncular da oldukça asab bozucu. Özellikle kocasını canlandıran Macit Koper döktürüyor. Bu adam tam bir korku filmi karakteri. Kadın duşta rolüne fazlasıyla kaptırıyor ve gözlerini açtığında kendisini bambaşka bir dünyada buluyor. Reklamdaki sanal ailenin gerçek olması ve kadının bu hayata sıkışıp kalmasıyla tırmanan gerginlik, kadının eski arkadaşları tarafından tanınmaması ile artıyor. Filmde çok komik sahneler de var. Evde kendini oyuncu zanneden bir kadının yeri tabii ki tımarhanedir. Karakterimiz burada koğuş arkadaşlarıyla beraber (ki hezeyanlıdır kendileri) izledikleri reklam filmindeki kıza çok acır: "Yazık... Ne kadar da genç..."Kadın debelendikçe daha da dibe batar. Onu doğru yola getirmeye çalışan, eski öğretmen olduğu için istediği şeyi yapmaya hakkı olduğunu düşünen (bu da toplumsal bir hezeyan değil midir?) kaynanasının "dunganga"laması üzerimize üzerimize gelirken; evden kaçmayı tercih eden kadıncağız eşine mektup bırakır: "Sevgili kocacığım seninle birçok şey yaşadık... Yaşamışızdır herhalde...". Ama hiç bir şey çare etmez, her defasında yolu Roma"ya çıkar. Tek çözüm kalmıştır. Hayatının rolünü benimsemek (orta direk ev hanımlarının hepsi hayatının rolünü giyinirler zaten). Hatta oidipus kompleksli oğluna bir kardeş getirmek isteyecek kadar "ana tavuk" havasına girer. Konusu, konunun işlenişi, oyunculuk, atmosfer hatta müziğiyle bile eşsiz bir baş eser.

  • mükemmel bir film bana göre hala ilk izlediğimde aldığım zevkle izliyorum bu filmi.

  • Türk sinemasının kültlerinden , senaryoda Barış Pirhasan imzası ve usta bi Macit Koperle aah belinda..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Aaah Belinda filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Aaah Belinda filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir