Abdülhamit Düşerken

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Abdülhamit Düşerken
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (298 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Abdülhamid Düşerken, TRT tarafından gerçekleştirilen Kurtuluş ve Cumhuriyet filmleriyle başlayan dev üçlemenin son halkası.

Nahid Sırrı Örik'in Sultan Hamid Düşerken adlı romanından yola çıkılarak senaryolaştırılan Abdülhamid Düşerken Meşrutiyet'in ilan edildiği dönemi, bir aşk ilişkisi etrafında anlatıyor.

Osmanlı İmparatorluğu'nun demokratikleşme mücadelesinde ön saflarda yer almış, İttihat ve Terakki Cemiyeti yöneticilerinden Binbaşı Şefik'in bir nazır kızına ve iktidara sevdalanış öyküsü etrafında gelişiyor.

Türk sinema tarihinin en büyük bütçeli yapımı olan Abdülhamid Düşerken, sinemamızın pek çok yıldızını biraraya getiren dev bir tarihi yapım.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • trt nin çekmiş olduğu ve iki defa izlediğim film. trt nin içinde olduğu yüksek şartlarda daha iyi çekilebilirdi.

  • bu nasıl filmdir bide biz bu filmlere tarih filmi deriz çok fena sahneler var bu dikkate alınmalıdır tam bir rezalet bir de tv de trt saat 8 de yayınlıyor ayıp

  • trt nin o devasa imkanlarının boşa akıtıldığı bom boş fir film. Abdülhamit se en sevdiğim üç osnamnlı padişahından biri.

  • politik film seven herkesin mutlaka izlemesi gerekir bu filmi.entrika,hırs,aşk hepsi son derece doyurucu.müzikte çok uyumlu sürekli devam eden gerilim ve neticeyi anlatan güzel bir final müziği.tabiki takma bıyık sakal meselesine değinmeden geçemeyeceğim.sanki osmanlıda takma bıyık sakal modası varmış gibi.halbuki sakal bıyık sadece zaman işi o kadar.kızgin boğa filmi için de nironun kaç kilo aldığını,yağmur adam için hofmann ın uzun zaman otistikler arasında yaşayıp inceleme yaptığını düşünürsek 1 ay sakal bıyık bırakmak ve çekimler boyunca öle kalmak çokmu zordu bilhassa sayın akana sormak lazım.son yılların en güzel filmlerinden ama tabiki türü sevenine göre

  • bence bu filmin adi abdulhamit yatarken olmali cok pis sahneler var.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Abdülhamit Düşerken filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Abdülhamit Düşerken filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir