Abuzer Kadayıf

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Abuzer Kadayıf
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (552 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Abuzer Kadayıf çok ünlü bir türkücüdür. Konserlerinde taşkınlıklar yaşanırken, halk kendisine olağanüstü sevgi gösterir.

Konserlere, turnelere, çeşitli TV programlarına çıkan Abuzer'in kasetleri kapış kapış satılırken gün geçtikçe büyük bir servetin sahibi olma yolunda hızla ilerler.

Siyasi partiler onu kendi saflarına çekip milyonlarca hayranından yararlanmak isterken mafya da onun ardı arkası gelmeyen kazancından pay almanın hesaplarını yapar. O çiğköfte yoğururken, kebap yerken, kızlara sulanırken resimleri yayınlanan ve her fırsatta dinden imandan söz ederek çeşitli konularda bilgiçlik taslarken, ahkam kesen sempatik görünümlü esprili bir türkücüdür de.

Aynı zamanda o, sosyoloji profesörü Ersin Balkan'dır. Ersin Balkan, bu kimlik değişimini saygın bir amaç için yapar (bir zamanlar karısını öldüren sokak çocuklarını topluma kazandırmak amacıyla) ve bu sırrını doktor sevgilisi Ece'den bile saklar.

Ersin Balkan'ın Abuzer Kadayıf olduğunu bilen tek kişi eski başarısız bir türkücü olan ve menejerliğini de üstlenen hemşehrisi Abdo'dur... Abuzer Kadayıf - Abuzer Kadayıf

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • 10 yıl olsada hatırladıkça eleştirel açısı güçlü bir film olarak aklımıza yerleşmiş bir film. tekrardan izlenebilir

  • izleyeli baya olduğu için çok hatırlamıyorum ama komik olduğunu hatırlıyorum zaten güldürmeyi amaçlayan bir film çok şey bekleyenlerin hayal kırıklığına uğraması doğal metin akpınar çok güzel oynamış

  • Çok güzel olmasa da verdiği mesaj yönünden ve Metin Akpınarın oyunculuğu yönünden artı puan almayı başaran bir film..

  • Toplumsal bir olaya parmak basılmaya çalışıldığı ama senaryosundaki büyük dengesizlikler yüzünden elde patlamış bir yapım.Sibel Turnagöl gibi yeteneksizlik abidesi bir oyuncuyu oynatarak baştan kaybetmişlerdi zaten.Üstüne senaryodaki tutarsızlıkların fazlalığını da ekleyin...Fikir olarak güzel düşünülmüş ama kurgu ve oyunculuk yönünden dibe vuran bir film.Metin Akpınar dışında hiçbir güzellik yok filmde ve O'nun hatrına 6/10...

  • Bence çok güzel bir filmdi.Neden çoğu kişi bu filmi yerden yere vurmuş anlamış değilim.Filmde sadece Abuzer Kadayıf yok.Diğer günümüz sorunlarınada değinmeye çalışılmış.Yani o kadarda boş değil.Metin Akpınar ise rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.Son olarak bu filmin puanı gerçektende çok düşük.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Abuzer Kadayıf filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Abuzer Kadayıf filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir