Aleksandra

AlexandraAleksandra

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Aleksandra
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 3.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (116 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Alexander Sokurov'un bu son uzun metrajlı filmi savaşı ve arkadaşlığı, bombalar ve vahşet olmadan anlatıyor. Film, subay torununu görmek için Çeçenistan'daki Rus askeri üssüne gelen Alexandra adlı yaşlı bir kadını izliyor. Bu buluşma kadınla torununun yedi yıl sonra ilk görüşmeleri olacaktır. Alexandra burada birkaç gün geçirdikten ve yerel halkın hakaretlerine maruz kaldıktan sonra, küçük bir dükkân işleten Malika'yla arkadaş olur. "Erkekler düşman olabilir ama biz kardeşiz" der Malika.

Başrolünde seksen yaşındaki opera sanatçısı Galina Vishnevskaya'nın oynadığı Alexandra, Ruslar ve Çeçenler arasındaki ilişkilere değil, iyiliğin ve kötülüğün doğasına dair incelikli bir keşif yolculuğu. Aleksandra -Aleksandra

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Savaş konusuna farklı açılardan bakabilmek, özgün olabilmek şu zamandan sonra pek kolay değil, çünkü sinema adına bugüne kadar savaş filmi konusunda yapılan yapılmış. Sokurovun bu filmi savaşı direkt olarak hissettirmiyor ama etkilerini hissediyoruz. Başroldeki oyuncu tek kelimeyle mükemmel. Sokurovun çalıştığı görüntü yönetmenini ise takdir etmek gerekir, öyle net görüntüler yakalamış ki... Film her Sokurov filmi gibi durgun seyrediyor. Ana karakterin filmdeki yavaş hareketleri de filmin gidişatında önemli etki bırakmakta... Peki sıkıcı mı? Hayır? Bir rus filmini bir Sokurov filmini izliyorsanız kusura bakmayın onu bir hareketli film izler gibi izleyemezsiniz? Bu film sıkıcı değil neredeyse bir başyapıttır.

  • hayatımda izlediğim en sıkıcı filmlerden biriydi,okadar övgü nerede anlamadım,inanın çok kötüydü 10 üzerinden 1

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Aleksandra filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Aleksandra filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir