Amen

Amen.

0 kişi izlemiş. | 9 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Amen
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (191 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Kimyager bir SS Subayı olan Kurt Gerstein, Nazi dönemi Almanya'sında, özellikle de askerlerin işlemekte oldukları suçları kınayarak çevresini ileride olacaklar konusunda uyarmaktadır. Büyük bir risk alarak giriştiği bu işte, genç rahip Riccardo Fontana subaya yardımcı olmaya karar verir.

Politik sinema türündeki unutulmaz filmleri ile sinema tarihine damgasını vuran usta yönetmen Costa Gavras, Amen'de de kamerasını Nazi Almanya'sına çeviriyor. Filmin başrolünde ise Ulrich Tukur ile birlikte, genç Fransız yönetmen/oyuncu Matthieu Kassovitz var. Amen - Amen

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Klasik bir Nazi filmi.Kötü bir yapım mı?Değil.Ama artık aynı konulardan yüzlerce film olunca bu tarz tekdüze sunum yapan filmlerin hiçbir çekiciliği kalmıyor.Filmdeki en büyük eksiklik konuşulan dilin İngilizce olması.SS subaylarının kendi içlerinde İngilizce konuşmaları çok eğreti duruyor(ki oyuncuların hepsi gerçekten Alman olmasına rağmen)Filmin pek bir albenisi yok,işte Nazi Almanyası konusuna ilgi duyanlar için daha ideal bir film.Kendi değerlendirmem 10 üzerinden en fazla 6 puan alır.Not: Yalnız bilmem dikkatinizi çekiyor mu,safi Yahudi propagandası yapan filmler iyi olsun kötü olsun imdb puanı en az 7,5 - 8 oluyorİşte bu film gibi veya Kalpazanlar filmi gibi.7-8 puanı kesinlikle hak etmeyen yapımlar bunlar.Amerikalılar arasında Yahudilerin ne denli etkili olduğunun açık bir göstergesidir bu durum.

  • costa gavras filmlerini buldukça izlemeye çalışırım.bu film de 2. dünya savaşında kilisenin nazi yanlı tavrı ve hitlerin sovyetleri yenmesini bekleyerek katliama suskun kalışı filmin en çarpıcı noktasını oluşturuyor bence.kesinlikle izlenmesi gereken bir film..

  • bazı yerlerde filmin karanlık atmosferi insanı boğuyor bazen diyaloglar çok sıkıcı oluyor olsa bile konusu itibariyle ilgi çekebilecek olan bir film.ama beklediim kdr güzel diildi.bu konuya çok daha güzel filmler yapılabilir

  • Costa-gavras'ın ölümsüz/z filmini izleyişimin hayatımın sinema olayı olmasının ardından artık bir gavras filmi kaçırmam düşünülemezdi. Tuzla piyade okulu'ndan kalkıp bir çarşı iznimi costa-gavras'la geçirmek için beyoğlu sinemasının yolunu tuttum ve siyad'ın yılın en iyi 20 filminden biri seçtiği amen'i izledim. her ne kadar modası geçmiş filmler kategorisine de soksalar amen, görülmeye değer bir filmdi. özellikle tren sahnelerindeki o müthiş müzik yavaş giden filme tempo katıyor,üzerimizdeki rehaveti atarak, kurt gerstein'in hassasiyetini paylaşmamızı sağlıyordu.filmin sonu da ayrıca görülmeye değerdi.bence costa gavras güzel bir film daha yapmıştı.

  • nazi almanyasının gerçek yüzünü anlatan ve kriminalliğini ortaya koyan bir yapıt ırkçılğın köü oluşunu anlatan bir film

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Amen filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Amen filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir