Anadolu'nun Kayıp Şarkıları

0 kişi izlemiş. | 5 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Anadolu'nun Kayıp Şarkıları
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (88 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu


Bir film düşünün, rüya gibi bir yolculuk yapıyorsunuz. Uygarlığın beşiği olduğu halde dünyanın unutmuş olduğu yerlere gidiyor, bugüne kadar duymadığınız ezgiler dinliyorsunuz...

Uzak değil bu yerler, eskiler "Anadolu" demiş buraya: "Güneşin yükseldiği yer..."

Yabancı değil bu insanlar, bizleriz...

Peki ya birbirimizi dinlemeye hazır mıyız?

-----

Antik kültürleri, imparatorlukları, mitolojileri ve yaşanmış görkemiyle dünyada eşi benzeri olmayan Anadolu'nun 10 bin yılı aşan bir geçmişten kalma egzotik mekanları ve insanları arasında yaşanan bir müzikal yolculuk.

Anadolu'nun Kayıp Şarkıları, bir müzikal-belgesel olarak belki de türünün ilk örneği: Anadolu halkının kendi mekanında ve provasız kaydedilen otantik performansları, 20 benzersiz şarkı halinde yeniden düzenlenirken bazıları ise orijinal halinde bırakıldı.
Bu yolculuk, müzik ve kültürün nasıl olup da hayat, coğrafya ve çalışma ortamından türediğini gözler önüne sererken, Anadolu'nun zengin kültürleri de müzik, dans ve ritüeller temelinde keşfediliyor. Bu insanları saran ve yaşam biçimlerini etkileyen büyüleyici çevre de filmin şiirsel anlatımına katkıda bulunuyor. Anadolu'nun Kayıp Şarkıları

GaleriYorumlar
  • bu bilgiler neye göre ekleniyor buraya anlamıyorum bu film 2008 yılında yapılmıştır.2010 değil

  • belgeseli yapanlara teşekkür etmeniz lazım bizim kökenimizi bize hatırlattırdıkları için büyük şehirde yaşayıpta nereden geldiğini unutan genç nesil var amerikan avrupa vari müzik lerle örf ve adetlerimizi unutuyorlar tabii birde herşeyi ticari düşünen sinema salonları genç nesilin bu belgesele rabet etmiyeceğini düşünüp göstermiyorlar bence bilet fiyatını yarıya cekip izlemeyeteşvik etmeleri lazım ama öyle bir baba yiğit yok ama umarım tv kanallarından biri gösterir bazı arkadaşlar kötü olmuş diyor hemşerim recep ivedik gibi filmlerin gişe hasılatı yaptığı bir ortamda masraf yapıp böyle bir belgesel çekip sunmak cesaret işi

  • gercekten cok fazla emek harcanmis bir yapim, belgesel görünümlü konser diyebiliriz keske daha uzun olsaymis...

  • Çok film hareketler gibi abuk subuk kepazilikleri getirip bu filmi getirmeyen salonları da bu filme itibar etmeyeceği başından belli olan insanımızı da kınıyorum.

  • Filmi izleyebilecek salon bulamıyorum, hadi biz bu emeğe karşılık verebilmek için sinemaya gidicez ancak bu filmi oynatmayı tenezzül etmeyen sinemacıları kınıyorum, şuan İstanbulda iki salonda gösteriliyor onunda saatleri çok saçma...Fragmanı izlediğimle kaldım inşallah en kısa sürede DVDsi çıkar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Anadolu'nun Kayıp Şarkıları filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Anadolu'nun Kayıp Şarkıları filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir