Annemler Tatilde

The Year My Parents Went on VacationO Ano em Que Meus Pais Sa

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Annemler Tatilde
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (105 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Brezilya, 1970. Askeri yönetimin gölgesinde yaşayan Brezilya'da, siyasi suçlu olarak polis tarafından aranan Bia ve Daniel, 10 yaşındaki oğulları Mauro'yu dedesinin yanına bırakarak kaçmak zorunda kalır. Fakat Mauro'nun dedesi, torununun kendisini görmeye geldiği gün ölür.

Anne babasının tatile gittiğini düşünen Mauro, Yahudi mahallesinde yer alan dedesinin evinde tek başına yaşamaya başlar. Babasının ailesinin Yahudi olmasına rağmen, kendi gelenekleri hakkında hiçbir şey bilmemektedir.

Kısa sürede komşular tarafından sevilen Mauro, bir yandan heyecanla ailesinden haber beklerken, diğer yandan da bu yeni ve sıcak dünyanın insanlarına uyum sağlamaya çalışır. Ülkenin baskıcı askeri yönetiminin yansımaları, politikayla ilgilenmeyen Yahudi mahallesi sakinlerini de Mauro nedeniyle etkilemeye başlar.

Annemler Tatilde - The Year My Parents Went On Vacation

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • keşke hakettiği puanı alabilseydi... fazla action ve boş laf olmadan film nasıl oluyormuş,izleyin.tekrar söylüyorum,izleyin.

  • İnsanlar neye göre puanlama yapıyorlar anlayamıyorum.Gerçekten etkileyici bir dönem filmiydi.Filmin bir çocuğun gözüyle habersiz olduğu olay ve kavramlara, ona belli etmemek adına farklı anlamlar yükleyerek anlatılması çok iyiydi.Filmin Brezilya yapımı olması ve brezilyada geçmesi de benim için bir artı.Lütfen puan verirken tekrar tekrar düşünelim....

  • filmin bu kadar kötü notu olmasına inanamıyorum,film çok güzel arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim,bu filme bu kadar kötü not veren arkadaşlar filmi mauro karakterinin gözünden izleyemediler herhalde...

  • uzun zaman önce filmi izlememe rağmen hala bazı sahnelerini çok iyi hatırlayabiliyorum, ki bu akılda kalıcı ve etkileyici olduğunun göstergesi:)Kimi zaman biraz yavaş ilerlediğini düşünesemde izlenilebilir bi filmdi. 6/10

  • filmi çok beğendim..zaman zaman insanı sıksada oldukça etkiyci ve güzeldi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Annemler Tatilde filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Annemler Tatilde filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir