Aptallık Çağı

The Age of Stupid

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Aptallık Çağı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 0.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (0 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Aptallık Çağında, gelecek nesillerin bu çağı nasıl adlandıracağı sorgulanıyor: 21 yüzyıl tarihe, bütün bilimsel veriler ve çözümlerin ortada olmasına rağmen bu felakete izin veren insanların yaşadığı Aptallık Çağı olarak mı geçecek?

Film, 6 bağımsız hikayede anlatılan, tüketim, savaş, iklim değişikliği, petrol ve alternatifleri gibi temalardan oluşuyor. Drama, animasyon ve belgesel karışımı yapım, insanoğlunun aptallığıyla kaybedilen bir dünyaya eleştirel bir gözle bakıyor ve bizi çözüm üretmek için harekete geçmeye çağırıyor.

Filmin amacı bilinçlendirmeye yönelik büyük değişimin bir parçası olmak, hükümetleri dünyadaki sıcaklık oranını iki derece düşürerek sabitlemeleri ve gezegenimizi insanlar ve diğer canlılar için yaşanabilir hale getirmeleri için global emisyon düzeylerini azaltacak uluslararası bağlayıcı anlaşmalar yapmaya teşvik etmek.

Filmde, Aralık ayında Kophenag'ta düzenlenecek BM İklim Zirvesi öncesinde acil önlem alınmazsa iklim değişikliğinin yaratabileceği felaketlere dikkat çekiliyor.

BKM ve Dell Türkiye'nin katkılarıyla 9 Ekim Cuma günü BKM'de vizyona giriyor.

Aptallık Çağı - The Age of Stupid

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bır belgesel oldugu ıcın cok ılgımı cekmedı ama ıyı arastırılmıs guzel bır konu..sınemada ızlencek bır konu olarak gormuyorum..amerıkaya agır elestırıler var ama genede amerıka kapıtalızmı yasıyor..ama bılıyoruz kı bu rahatlıgı yasamak ıcın fakır ulkelerı ve ınsanları zorla kullanması soz konusu..petrol ıcın yapılanlar ortada..ve turkıyedede petrol ve enerjı kaynakları cok fazla ..bakalım bızım sonumuz ne olcak?? 5 verdım

  • Amerikan halkına çevre bilinci kazandırmak için son yıllarda bu bu tip yapımlara çok rastlanır oldu. Ancak biz Türklerin de mutlaka izlemesi gerekiyor. Şok edici, çok etkileyici. Çok uzun araştırmalar aldığı belli. Hepimizin yakından tanıdığı çok büyük Amerikan şirketlerine çok ağır suçlamalar yapılıyor filmde.

  • önc izleyip düşünce tarzına bakın! hemen arşivlik yapmayın şunları!

  • İzlemeye değer arşivlik belgesellerden olduğunu düşünüyorum büyük bir keyifle izlicem böyle yapımlar daha çok yapılmalı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Aptallık Çağı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Aptallık Çağı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir