Aşk Dersi

An Education

1 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Aşk Dersi
7 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir
  • IMDB Puanı : 7.3 / 10
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (174 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yıl 1961; savaş sonrası, Beatles öncesi dönem Londra'sında...16 yaşında zeki ve çekici bir genç kız olan kadınlığa geçişin eşiğinde olan Jenny (Carey Mulligan); Londra'nın banliyölerinden Twickenham'daki odasında Juliette Greco şarkıları söyleyip daha özgür ve Gauloise kokulu bir hayatın hayallerini kurmaktadır. Yağmurlu bir Londra sabahında Jenny'nin rutin hayatı "uygunsuz" bir aşık olan 30 yaşlarındaki David (Peter Sarsgaard)'in gelişyle alaşağı olur. Parlak bir öğrenci olan Jenny, Oxford'da okuma hakkı kazanmakla, karizmatik ve kendinden yaşça geçkin bir adamın çekici teklifi ve hayatı arasında gidip gelmektedir.

GaleriYorumlar
  • ben sewdim güzel bir film...oscar adaylığını hak ediyor ama alması biraz zor gibi...yinede carey mulligan ın oalağsütü performansı için izlenemli...çok da sağlam bir senaryoya sahip...ve yönetmen 1960 londrasını çok iyi yansıtmış...bu sene 3 dalda oscar a aday oldu bakalım ne yapacağını göreceğiz :D...

  • 16 yaşında zeki,güzel ve oldukça başarılı bir kız olan Jenny,kendinden yaşça büyük olan David ile tanışır ve hayatında her şey değişmeye başlar.Değişen hayatı ailesinin okul ve gelecek planlarınıda etkiler.Evlerde yaşanan aile ve çoçuk arasındaki gelecek hayelleri ve onlarla ilgili seçimler üzerine bir film.Carey Mulligan başta olmak üzere bütün oyuncular birbirinden iyiydi.Daha başındna itibaren Carey Mulliganin sevimli,tatlı hali sizi yakalıyor.David rölünde Peter Sarsgaard ise,tam bir şeytanı bakışlı kız avcısı gibi.Alfred Molina,Rosamund Pike ve Emma Thompsonda unutmayalım.Sonuç olarak hayatımızı etkileyecek o önemli kararların alındığı yıllarda geçen seçimler üzerine başarılı bir film.Kız izleyiciler için daha iyi bir tercih olabilir.Tek sorun filmin sonunu bağlama noktasında var.Anlatmak istediğimizi analttık güzelce bağlayalımda bitsin gibi olmuş.Yinede iyi bir film.Öyle aklınızda yer edecek olmasada izlemeye değer.

  • Filmin konusu çok güzel olsada Oscar için biraz ağır kaçmışa benziyor..Yani avatarı zorlayacak bir rakip kesinlikle olamaz..:) Ama film iyi..10/8

  • filmi çok merak etmeme rağmen henüz izleyemedim. nedeni Adanada yaşıyor olmam! evet, sinema o kadar ticarileştiki, saçma sapan filmler 3-4 salonda birden oynatılırken belirli çıtanın üstüne çıkan filmler Adana gibi büyük bir şehirde bile gösterime girmiyor malesef. bu sezonda çok izlemek istediğim en az 5 filmi bu nedenle izleyemedim. dünya çapında bir yönetmen olan Fatih Akının son filmide buna dahil! bu sorun neden hiç dile getirilmiyor?

  • hoş bir seyirlik denilebilecek vasat bir film. filmin 16-17 yaşındaki gençlere eğitimin ne kadar önemli olduğu yönünde mesaj vermesi, "çocuklar duymasın" dizisini anımsattı...anne-baba-öğretmen sözü dinlemeyen çocuk, filmin sonunda onların dediklerine gelmiş olup, hayatının dersini almıştır! büyük sözü dinlenmesini ve ödevlerimizi yapıp, dersimizi çalışmamızı öğütleyen didaktik bir filmdi. benim bünyede sinir etkisi yarattı. bilmem sizde ne yapar?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Aşk Dersi filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Aşk Dersi filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir