Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni

0 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (204 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Haşmet Asilkan, 60'lı ve 70'li yıllardaki Yeşilçam furyasında sayısız aşk filmine imza atmış bir yönetmendir. Ama şimdi 80'lerin yerinde sayan Türk sinemasının zamanıdır. Gururlu bir adam olan, yaptığı işi -ve belki de kendisini- inanılmaz ciddiye alan Haşmet eski güzel günlere geri dönmek ister. Bunun için son kurşunlarını kullanıp, her türlü imkanı seferber edecek ve bir başyapıt çekecektir. Ancak ne bunun için doğru bir zamandır Türkiye'de, ne de birlikte yola çıktığı insanlar işini onun kadar ciddiye alıyordur.

Şener Şen'li Yavuz Turgul sinemasının önemli bir taşı daha. Her zamanki sağlam senaryo, usta oyunculuk ve acı acı güldüren bir film daha.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni bana göre Türk Sinemasının gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden birisidir. Her zaman baş köşelerde yerini alacaktır. Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni sadece bir film değil aynı zamanda Yeşilçam emekçilerine bir saygı duruşu niteliğindedir. Yeşilçamın içinde bulunduğu zorluklar filmde tamamiyle gözler önüne serilir. Filmin adındaki ilizyona takılmayın.. Çünkü bu film aşk filmi falan değil dibine kadar dramdır. Yavuz Turgul her zaman ki gibi kendisine ulaşılması zor bir hedef belirleyen bir karakterin başından geçenleri kaleme almış.. Kahramanımız çektiği aşk filmleriyle adını duyurmuş olan vasat bir yönetmendir... Onlarca filmi olmasına rağmen bir yerlere gelememiş ve hep dışarıda kalan olmuştur. Sonunda bulunduğu duruma isyan ederek kendisini herkese ispatlayacak toplumsal bir film çekmeye karar verir.. değişimi ilk önce kendisinden başlatır.. Sakal bırakır , pipo içmeye başlar , operaya gider , sergileri dolaşır , klasik müzik dinler , Maksim Gorki okur .. görünürde değişimi sürmektedir ama içi hep aynıdır.. Pipo içerken hep öksürür ama elinden bırakmaz, operaya gider uyur, sergileri dolaşır ama anlamsızca resimlere bakar , Kitaplığında önde Maksim Gorki durur ama hemen arkasında Kerime Nadir bulunur.. Yani değişim tamamiyle görüntüsündedir.. Kahramanımız Haşmet Asilkanın yapması gereken ilk şey kendisine bir yapımcı bulmaktır.... Yapımcı : Yahu kardeşim nedir bu?? Haşmet : Ne nedir? Yapımcı : Yahu biz seninle ne konuştuk? Haşmet : Ne konuştuk? Senaryoyu ben yazıcam ben çekicem. Yapımcı : Yahu biz şarkıcı filmi yapmayacak mıydık.Nereden çıktı bu hikaye.Yok teröristler yok 12 Eylül !! Haşmet : Abi ben artık şarkıcı filmi çekmek istemiyorum.Burama kadar geldi. Yapımcı : Niye? Çokta güzel çekiyorsun. Haşmet : Yeter abi artık bıktım. Aşk filmiymiş , şarkıcı filmiymiş yeter.Dünya başka gerçekleri yaşıyor. Yapımcı : Yahu kardeşim böyle şeyler çekeceğini zamanında söyleseydin ya !! Beni ne oyaladın onca ay !! Haşmet : Yalnız şunu unutma bu öyküde Müjde oynayacak. Yapımcı : Yok anam babam. kim oynarsa oynasın. Bu iş olmaz !! (sessizlik) Müjde dediğin Müjde Ar mı? Haşmet : Müjde Ar. (sessizlik) Yapımcı : Yok olmaz. Haşmet : Madem öyle , sağlık olsun. Yapımcı : Sağlık olsunda şu bizim avans nolacak. Haşmet : Murat Bey tamam avansınızı geri vericem. Gerçi verdiğinizde bir bok değildi ya!! (Haşmet yerinden kalkar ve hızla kapıdan çıkar) Yapımcı : Sakal koyuvermekle olsaydı bu işler!!!

  • yavuz turgul filmlerine bakıyorumda eğer holywoodda olsa heralde efsaneler arasına çoktan girmiş olurdu ister yönetmen ister senarist olarak sinemaya katkılarına bakarsak gerçekten Türkiyedeki nadide sinemacılardan olduğunu anlayabilrsiniz.Gönül yarasına da dönersek gene türkiye kalitesini aşan bir film olmuş

  • Nedense hep Gölge Oyunuyla bir tuttuğum bir filmdir...İkisinin de piyasada bulunmamasından mıdır; yoksa ikisinin de 90lı yıllar Yavuz Turgul filmleri olmasından mıdır nedir..Filme gelince Gölge Oyununa nazaran çok daha iyi...Müziği de çok hoş...Yavuz Turgul filmlerinin insanda "mistik bir aroma" bıraktığını söyleyenlere uyuz olurdum ;galiba artık ben de onlardanım :)...90lı Türk sinemasının en güzel filmlerinden biri....Kesinlikle izleyin...

  • neden piyasalarda bu filmin dvdsi ya da en azından vcdsi yok..yalnızca bunun mu arabeskin,muhsin beyin hiçbirinin yok.bulundursalar piyasa sınıf atlar ama o bilinç yok.yaşasın şener şenli yavuz turgul filmleri!

  • Beğendiğim Türk filmlerinden birisidir. Nezaman tvde oynasa hemen sıkılmadan izlerim. Şener Şen hoca döktürüyor. 80lerde hep arebeks aşk filmi çeken yönetmen haşmet asilkan bu sefer siyasi bir film çekecem der, ama işler umduğu gibi gitmez. Tam bir tajedi örneği. Filmde en komik sahne bence jeyana herzaman müjde demesiydi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir