Atları da Vururlar

They Shoot Horses, Don't They?

1 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Atları da Vururlar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (30 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1930'ların ekonomik bunalımla boğuşan Amerikası'nda Gloria ve Robert yaşanan bunalım döneminin tükettiği, hayattan umutlarını kesmiş, çaresiz iki insandır.

Bir gün ünlü bir aktris olmanın hayalini kuran Gloria ile Hollywood'ta yaşayan ve yönetmen olma çabaları başarısızlıkla sonuçlanan Robert'ın yolları kesişir. İkisiz de umutsuz durumda olan bu iki genç, dans maratonuna katılmaya karar verirler. Çiftlerin kazanmak için durmaksızın dans etmesi gerektiği bu insanlık dışı yarışmada, Gloria ve Robert ne olursa olsun ümitsizlikle dolu hayatlarında son bir umut olarak sarıldıkları bu yarışmadan vazgeçmeyecekler ve yarışmanın bütün acımasızlığına rağmen ayakta kalmaya çalışacaklardır.

Sydney Pollack'ın filmografisi içinde en önemli eserlerinden biri olan, Horace McCoy'un aynı isimli çarpıcı romanından uyarlanmış Atları da Vururlar, kapitalist sistemin acımasızlığını gözler önüne seren ve 9 dalda Oscar'a aday gösterilmiş sarsıcı bir dram.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • aylardır bu filmi arıyordum,saoğlsun dostum kuzularınsessizliği bu filmi bana yolladı..[[ bu film,kapitalizmin insanı nasıl maymuna çevirdiğini anlatan olağanüstü bir başyapıt..40 yıl öncesinden ileriyi gören deha bir yönetmen,müthiş oyunculuklar ve çok sert bir film..yarışma esnasında bayan oyuncunun yarışmadan elenmemek için yaşlı denizciyi sırtında taşıdığı sahne gerçekten çok etkileyiciydi..filmin finali ise insanlığa verilen değerin öldüğünü gösteren, çok sert eleştirisi olan bir sahne..fazla uzatmayacağım,tüm zamanların en iyi 100 filminden birisidir kanımca..bu film bambaşka birşey..izlemeyen için çok büyük kayıp..10/10

  • Çok beğendiğim ve değer verdiğim bir film..Son derece önemli mesajlar veren ve insaanın hayatına dair kareleri sunan çok güzel bir film...

  • Gerçekten insanın aklı almıyor; insanların günlerce aralıksız dans(!) etmesi, başkalarının bunu izleyerek zevk alması, hele filmin sonunda yarışmayı kazananın gerçekten alacağı ödülün ne kadar olacağını öğrenmesi(!) ve bunların hepsinin gerçek olması. . .Bence sistem eleştirisinden ziyade (tamam sist. eleştirisi zaten alabildiğine var ama) insanlara, topluma bir tokat niteleğinde eleştiri var. Ve bunu bir yönetmenin kendi toplumuna, kendi atalarına karşı yapması gerçekten takdire değer.Sinematografik olarak bikaç ufak yorum yapmak gerekirse; bir kere aksiyon-macerasever arkadaşlar kesinlikle izlemesin. Film daha çok yer yer politik-toplumsal göndermeler içeren Psikolojik-Drama tarzı bir film. Bundan ötürü filmin yer yer durağanlaştığı olmuyor değil ama inanın bir sonraki sahnede öyle acı bir sahneyle karşılaşıyorsunuz ki. . .Neticede filmin verdiği mesajı bugüne de pek ala uyarlayabiliriz, bunun için herkes bu inanması güç gerçek hayattan alıntı filmi izlemeli ve izletmelidir. 8,5/10

  • 40 yıl önceden bu günü birebir anlamak ve anlatmak...kusursuz bi film gerçekten.

  • Bu kadar sert sistem eleştirisi zor bulunur, yani bu kadar da ağırını beklemiyordum.Herkes izlemeli.1969 yılından 2000li yılları görmek.Muhteşem!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Atları da Vururlar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Atları da Vururlar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir