Avcı

The Deer Hunter

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Avcı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (337 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

70'li yılların en unutulmaz filmlerinden biri, Michael Cimino imzalı Avcı'dır. Cimino, ısrarla filmin savaşla değil kişisel krizler yaşayan bireylerle ilgili olduğunu söylese de Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok'tan beri yapılan en etklili savaş karşıtı film olduğu su götürmez.

Vietnam savaşına giden ve hayatları radikal bir şekilde değişen dört arkadaşın öyküsü, 1978 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri dahil tam 5 dalda Oscar kazanıyordu. Robert De Niro'nun başını çektiği olağanüstü bir oyuncu kadrosuyla, uzunluğuna rağmen baştan sona diken üstünde izlenen bir film.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Gerçek arkadaşlığın ne olması gerektiğini gösteren nadide filmlerden.

  • Vietnam sonrası sendromunu en iyi anlatan filmlerden birisi Avcı. Savaş sonrası herşeyin bittiğine ve artık herşeyin iyi olacağına inanmak isteyen bir kaç arkadaşın sivil yaşama uyum sağlayamamaları öykünün odak noktasını oluşturuyor. Savaşın insanlar üzerindeki tahribatı ile bir savaş karşıtı film olmasının yanısıra, Michael Cimino'nun karakterler üczerinde yaptığı usta çalışmayla da öne çıkan bir film. Birlikte savaştığı ve aynı kasabaya döndüğü arkadaşına yardım etmek için elinden geleni yapan Robert De Niro'nun varlığını ve usta oyunculuğunu da vurgulamadan geçmemek gerek. Bu arada, filmde savaşın anlamsızlığını vurguluyan Rus ruleti sahnesi çok beğenilmiş ve konuşulmuştu. Avcı, gösterildiği tarihlerde fazlaca "Amerikan övgüsü" içerdiği gerekçesiyle eleştirilere uğramıştır. Bununla birlikte, Vietnam filmleri furyası içinde, orada savaşan askerlerin savaş sonrası düştükleri bunalımı ve çaresizliği en iyi anlatan filmlerden biri olarak dikkat çekmiştir. Filmdeki "Rus Ruleti" sahnelerinin sıklığı, bu oyunun gerçek hayatta bazı insanlarca da uygulanması gibi kötü sonuçları da beraberinde getirmiştir. Yani bu film insanları çok etkilemiştir arkadaşlar. Ayrıca De Niro bu film için beni psikolojik olarak en fazla yoran film demiştir. Bilmem anlatabildim mi?

  • bu filmi izlemeyi çok istiyordum ve en sonunda buldum.İzledim.Şunu belirteyimki bu filmin oskar aldığını bilmiyorum ama en az 5 oskar almıştır demiştim.Bugün baktım o 5 oskar aldığını öğrendim.Tek kelime ile klişe bir baş yapıt.Evet biraz uzun düğün sahnesi var ama o düğün sahnesi insanların savaştan ne kadar uzak olduğunu göstermek için uzatıldığını zannediyorum.Her neyse Robert de Niro ve Christopher Walken mükemmel oynamışlar.Özellikle Christopher Walken parmak ıstırtıyor.Film sonunda savaşın insanlar için ne kadar zor olduğunu görüyorsunuz.Kesinlikle psikolojik bir film.Savaş filmi değil.Rus ruleti sahneleri en zirve noktası.Boş film diyenleri anlamakta zorlanıyorum.Belkide düğün sahnesinde filmi bıraktılar.10 üzerinden 9.10 verirdim ama düğün sahnesi çok uzun.:)

  • fimde hiç savaş yok ama oyuncluklar var.gerçekten çok başarılı bi film robert yine yapacağını yapmış.9/10

  • bu filme bi insan nası bos der 3 saat boyunca kesınlıkle sıkılmadım ve sıkılmadık, bı kac kısı adına yazabılrım bunu. kesınlıkle cok guzel bi senaryo, bi insan kendı canını bırıne bıseylerı hatrlatmak pahasına ortaya koydugunda bırılerı bundan nası etkılenmez anlayamadım, bi daa ızlemelisiniz kesınlkle!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Avcı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Avcı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir