Babam İçin

In the Name of the Father

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Babam İçin
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 9.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (369 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Basit kaygıları olan saf İrlandalı genç Gerry Conlon, 70'li yıllarda Londra'ya gelir. Kendini hayatın akışına kaptıran delikanlı burada bir işgal evinde serbest bir hayat yaşayan gençlerle birlikte zaman geçirmeye başlar. Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutularak tutuklanır.

O dönemin İngiltere'sinde şimdikinden çok farklı olarak, terörle mücadele adına insan haklarının hiçe sayıldığı uygulamalar olmaktadır. Yoğun fiziksel ve manevi işkencelerin baskısı altındaki Gerry'nin ömrünün sonbaharındaki masum babası da, suç ortağı olarak hapse atılır. Kadın bir avukatın yıllar süren çabalarının da yardımıyla, Gerry maruz kaldığı adaletsizliğe direnmeye başlar.

Dünyanın bir çok ülkesinde benzer şeylerin yaşanıyor olmasının politik gücü, Jim Sheridan'ın bu filmine 7 Oscar verilmesinde ne kadar etkili oldu bilemeyiz ama; Daniel Day-Lewis ve Emma Thompson gibi iki güçlü oyuncu yan yana geldiklerindeki etki azımsanamaz.

Babam İçin - In the Name of the Father

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • çok çok iyi bir film. geçenlerde posterini gördüm filmi tekrar anımsadım. bu anımsama filme yorum yapmaya teşvik etti beni.

  • Tek kelime ile muhteşem bir filmdi. Bir insan hayatının haksız suçlamalar ile nasıl kararabileceğine dair somut bir film. Süresine bakmayın, akıcı bir film ve izledikçe filmin içine giriyorsunuz. Tavsiye derim,

  • bu filmi herkes sevebilmeli bence hem duygusal hem komik hemde akıcı bir baş yapıt bence puanım 10/10

  • filmi izledikten sonra Daniel Day-Lewis e hayran olmamak elde değil. müthiş bir oyuncu..

  • Babada, çocukta, avukat da harika oyunculuk çıkarmışlar.. bunu tartışmaya hiç gerek yok..filmi izlerken insan yaşamının ne kadar ucuz olduğunu bir kez daha görüyoruz.. boşa geçen 15 sene.. ve netice olarak hiç bir şey geçmiyor elinize..Yorumlar genelde uzun yazılıyor buda filmin izlenebilir olduğunu gösteriyor..10/9,5..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Babam İçin filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Babam İçin filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir