Bande à part

Band of OutsidersBande

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Bande à part
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (41 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Arthur ve Franz her ne pahasına olursa olsun büyük bir vurgun yapıp zengin olmak isteyen iki yakın arkadaştır. Franz yeni tanıştığı genç ve güzel Odile'in büyükannesinin evinde gizlediği paralardan haberdar olduğunda hemen harekete geçerler. Sıfır hatayla planladıkları soyguna genç kızı ikna etmeleri kolay olmasa da, sonunda harekete geçerler. Ancak hayat her zaman planlananı vermez. Ve bazı sonuçlar beklenenden ağır olabilir.

Fransız Yeni Dalgası'nın müstesna ismi Jean-Luc Godard, Serseri Aşıklar'daki üslubunu, teknik olarak daha az deneysel olsa da, tematik olarak sürdürerek, unutulmaz bir yapıma imza atıyor. Ve dikkatli sinemaseverlerin farkedeceği üzere, Quentin Tarantino'ya kuracağı yapım şirketi ismi için de ilham veriyor: "A Band Apart"

Bande à part -Bande à part

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • 7 puanlık bir film.

  • eğer hayata karşı topluma karşı sanata karşı söyleyecek bir sözünüz varsa ve içinizde bir anarşist büyütüyorsanız bu film size kılavuz olabilir...bir yandan sinema tarihi gözlerinizin önünden geçecek bir yandan 68 kuşağıyla beraber sokaklarda savaşa karşı haykırırken içinizdeki o sinefil ruhunuzla kendinizi filmdeki gibi bir kapıya zincirleyip yepyeni bir sinemanın doğşuna tanıklık edeceksiniz.ayrıca festivallerde eski sinema izleyicilerinin kendi aralarında sinemayı, beğendikleri aktristlerle sembolize ederken siz o filmleri yıllarca sonra görüp de - yaaaniii demek yerine bundan 20 sene sonra istanbul film festivalinde ayakta alkışlarken eva green benim dönemimin aktristiydi diye gerinebileceksiniz genç sinefillere karşı da:) yani film gerçekten çok yönlü...

  • Felsefeden,sanata, uluslararası sorunlardan,tarihe, kültürden siyasete kadar bir çok alandaki bilgi birikimini;farklı görsel,kurgu ve ses çalışmasıyla seyirciye sunar.Hareketle görüntü ile sesin diyalektiğini ve ses olgusunu ön planda tutan ilk yönetmenlerden biridir.Sinemanın doyumsuz güzelliklerini,yeniliklerini;kendine has teknik çalışmalarıyla yeni bir atmosfer yaratmıştır.Siyasal ve felsefi alt metinlerini içine sakladıgı bu filmdeki kullandıgı teknik daha önceki filmlerine göre biraz daha seyri kolay, daha deneysel dursada özündeki epizot biçiminde biçimindeki örgütlemesi ve farklı kurgusal,görüntü çalışması aynı.Godard'ın çalışmalarını seyretmeden sinema tarihini iyi bildiğini iddia etmek, sinemaya yapılan haksızlık olur.Duyguları anlatırken müzigin kesilip dans edenlerin ayak seslerinin duyulması;bu sahne Godard'ın yapısal özelliginin görsel şölene döndügü an…

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bande à part filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bande à part filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir