Banka: Kelebek Etkisi

The Bank

0 kişi izlemiş. | 9 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Banka: Kelebek Etkisi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (107 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Jim Doyle, borsa çöküşlerini önceden bulabilen bir program tasarlamış bir matematik dehasıdır. CentaBank'ın CEO'su olan üst düzey Simon O'Reilly ise Centabank'ın tepkilerini çektiği için kendisine bir çıkış yolu aramaktadır.

O'Reilly, çıkış yolunu Doyle'da bularak onu kendileriyle çalışmaya ikna eder. Jim'in bir sonraki çöküşü tahmin edebilecek oluşu, CentaBank'ın ağzını sulandırmaya başlar. Fakat banka'nın dış dünyadaki organizasyondan faklı işleyen yapısı, insanları ve hatta kitleleri çok rahat harcayabilmektedir. Doyle'da derin sistemin içine girdikten sonra, onun bir parçası olmaya başlar. Banka içine erittiği Doyle'ın da katkısıyla, ekonominin tanrısı olmaya soyunurken, hiç beklenmedik bir şey olur. Tüm nefesler tutulmuştur, aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir..!

Banka: Kelebek Etkisi; bankalar ve büyük şirketler aracılığı ile kapitalizm eleştirisi yapan ve unutulmaz bir finale sahip bir Avustralya filmi.

Sakin görünüşüne aldanmayın, son derece uçarı hatta yıkıcı bir film!..

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu film için zamaNıNda 8-9 tane dvd market gezmiştim.. BöyLe fiLmLere herzaman rastlayamıyoruz, ergen kesme pek hitap etmiyor.. Beğenmeyenleri anlamak, saygı duymak lazım.. aRşivimde önemli bi yere sahip bu filmi tavsiye ediyoRum..Kelebek Etkisi, matematikteki anlamında kullanılmış.. bilgiLerinize..

  • Film güzel ama bazı noktalar tam açıklanmıyor.

  • normalde karmaşık bi konu olmasına rağmen izleyiciyi yormamak için basitleştirmişler ama aşırı basitleştirmişler, bu konulardan doğru düzgün anlamayan ben bile bunu söyleyebiliyorsam bişey vardır :)ayrıca birkaç sahnede kopukluk vardı, ana konuyu işlemek isterken bazı şeyleri es gçmişler..anlamadığım bi nokta var filmin sonunda babasıyla ilgili muhabbet geçiyor ama tam ne olduğunu açıklamıyor havada kalmış sanki..bana göre aldığı puan çok yerinde 10/7-8

  • Bence çok hoş bi filmdi.Değişik bir havası vardı ve konusu da mantıklıydı.Gerçek bir filmdi.Yani gerçek hayatta olan şeyler vardı filmde.Etkiye tepki olayı vardı.Matematikcinin bankaya olan tepkisi aslında bence senaristin ve yönetmenin o endüstriye olan bi tepkisi ve filmde onların bakış açısını görüyoruz.Kesinlikle izlenmeye değer bir film.

  • kesınlıkle guzel

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Banka: Kelebek Etkisi filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Banka: Kelebek Etkisi filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir