Başsız Kadın

The Headless WomanLa mujer sin cabeza

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Başsız Kadın
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 0.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (0 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Veronica arabasıyla gerçekleştirdiği bir yolculuk esnasında bir şey'e çarpar. Çarpmanın şokuyla hızla oradan uzaklaşır. Acaba bir çocuğa mı çarpmıştır, yoksa bir köpeğe mi?

Bu hassas soru giderek kadının zihnini daha fazla yormaya başlar. Üstelik bir çocuk ölmüştür aynı yerde. Kadının ailesi olayı kapatsa da, onun içi rahatlamaz. Giderek psikolojik anlamda eşi olmayan bir ruh haline bürünecektir.

The Headless Woman, son derece gizemli bir Arjantin filmi ve en büyük gücü başrol oyuncusunun etkileyici performansı. 2008'in en iyi filmleri arasında kabul ediliyor.

Başsız Kadın- La mujer sin cabeza

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kesinlkile zor bir film.okuduğum bir yazısında psikolojik çözülmeden ve bunu yaparken yönetmenin formel bir dil kullandığından bahsediyordu(godard gibi kamera hareketleri ve baktığı noktalara anlam yüklenerek).tabi bu formel dilden kaynaklı olsa gerek seyirciyle arasına koca bir duvar örüyor film ki bunun çok bilinçli bir şekilde tasarlandığı da apaçık.lafın özü ben tekrar izleyeceğim karar verebilmek adına ama yinede izlediğim en zor filmlerden.çok rahat nefret edilebilecek ya da anlamlandırabilirseniz sevemeyeceğiniz ama takdir edebileceğiniz bir film.

  • izleyip izlediğiniz en kötü film olur sakın diyorum 2 saat tek ayak üstünde durun daha az sıkılırsınız...

  • 2008in en iyi filmlerinde biri olarak kabul ediliyorMUŞ!referans noktası olarak neyi baz alıyorlar bilmiyorum ama ben herhalde filmi ne psikolojik tahlil yapma açısından ne teknik açıdan ne de bir filmi izlerken olayları çözümleme konusunda olsun hiçbir konuda başarılı olamadım. film tür olarak dram polisiye suç gizem olarak ele alınıyor ama türlerin herhangi biriyle bağlantısı var mı tartışılır(belki gizem diğerlerine göre daha baskın) hatta tür olarak psikolojik başlığı altında adı anılsaydı çok daha doğru olurdu sanırım.filmi istanbul film festivalinde gösterilmesinden çok pedro almodovarın yapımcılığını üstlenmesinden dolayı ilgiyle bekliyordum ancak Başsız Kadın bende kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı uyandırdı.film başladığında kalabalık konuşmalardan ilk önce bir şey anlayamıyorsunuz ve ana karakterimizin arabasıyla bir şeye çarptığına tanık oluyorsunuz sonrası da karakterin pişmanlığı mı dersiniz kendini sorgulaması mı artık tam kestiremiyorum ancak bir süre sonra bu durumun sıkmaya başladığı garanti! habire izliyoruz,bir olayın bir gelişmenin cereyan ettiği yok,sonra da zaten bilindiği üzere film bitiyor.yine tekrarlıyorum ben filmi beğenmedim,belki de filmin içine girip karakterin ruh halini yakalayamayışımdan kaynaklanıyordur ama artık gördüğüm an kaçacağım filmlerden biri. hatta filmi izlerken bir ara ismi başsız kadın değil de dilsiz kadın olsaydı ne hoş olur diye düşünmedim değilson olarak artık izlediğim her arjantin yapımı filmde Ines Efronu görmekten gına geldi,özellikle karşıma çıkıyor sanki :)

  • evet gormeden karar veremeyiz

  • konusu iyi bir şeye benziyor bakacağız..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Başsız Kadın filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Başsız Kadın filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir