Batı Beyrut

West Beyrouth

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Batı Beyrut
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (50 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tarih 13 Nisan 1975, yer Beyrut... Lübnan iç savaşının resmen başladığı gün. İçinde Filistinlilerin bulunduğu bir otobüsün yolcuları orta yerde katledilir. Olay, Beyrut'un Müslümanların yoğun olduğu Batı kesiminde yaşayan Tarık ve Ömer adlı gençlerin gözleri önünde olur. Kısa zamanda Hıristiyanlar Batı Beyrut'u denetimleri altına alır. Bu coğrafi bölünmüşlük, ülke çapındaki bölünmenin sembolü haline gelir. Bununla beraber Tarık ve Ömer kendi gözlerinin önünde cereyan eden trajediyi görmezden gelip gençliklerinin tadını olabildiğince çıkarmaya karar verirler. Bunda okullarının kapanmasının da etkisi vardır. Hıristiyan olan güzel komşu kızı May'le, giderek şiddete teslim olan şehrin sokaklarında macera peşine düşerler. İkisi de kıza âşık olur ve savaşın ilk yılını, yaşadıkları bu derin aşk yüzünden kayıtsız ve mutlu geçirirler. Ne var ki, yavaş yavaş onlar da şiddet girdabının içine çekilmeye başlar. Batı Beyrut - West Beyrouth

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Yıl 1975 lübnanda iç savaş başlamış..1990 yılına kadar süren bir iç savaş..kim demişti iç savaş diye bir şey yoktur..dünyadaki tüm savaşlar bir iç savaştır...farklı ülkeler arasında gerçekleşse dahi...müthiş bir mizah var filmde...savaşta sadece bombalar ,çatışmalar,trajediler yok..ergenlik döneminde 3 genç...en sancılı dönemleri üstüne bir de savaş ekleniyor...hayat her anlamda saldırıyor bu gençlerin üzerine...ama onlar da hayata saldırıyor tüm enerjileriyle ve meraklarıyla...beyrutun bölünmediği tek nokta genelev....hani o fransız lisesindeki fransız öğretmenin şahsında batıya nazire yaparcasına inadına güneş doğudan yükselir diyen bir film...

  • içsavaş trajedisini ve dönemi hassas noktalarını örtük olmayan anlatımıyla ele alması , sahnelerdeki doğallık(kusursuz bir hollywood yapımının tekno-üç boyutluluk manipüleleriyle karşılaştırılamayacak kadar harikaydı)adeta filmin içindeymişim gibi seyir almamı sağladı. şahane bir yapıt..

  • Film 1975 yılının Beyrut'unu ve iç savaşı anlatıyor.Biraz sıkıcı olduğunu düşünmüştüm filmin başında ama hiç de zannettiğim gibi değildi.Bi kere, savaş gibi sevimsiz bir konuyu işlemesine rağmen, izleyiciyi baymadan ve Beyrut'lu bir ailenin gözünden ve daha çok da Tarık Nuri'nin gözünden anlatmış olayı.Tarık'ın arkadaşı Omar ve sonra onlara katılan May de filme kesinlikle çok şey şey katmış.Yer yer çok komik bulduğum diyaloglar oldu.Oyuncuların performansı belki muhteşem değil ama, hiç farkedilmiyor.Filmin en beğendiğim yönü ise, olayı ajite etmemesi, ağlayan sızlayan insanlardan prim elde etmeye çalışmaması oldu.Bundan daha güzel anlatılamazdı heralde bu hikaye...Çok beğendim ben, herkese de tavsiye ederim :)))

  • film, dönemini müthiş bir şekilde yansıtmış.bazı sahnelere gerçekten bayıldım,hayran kaldım.mutlaka izleyin...

  • Samimi bir dönem filmi.Ergenlik döneminde, siyasi bilinci olmayan çocukların, o karmasık ortamda nasıl da yasamdan zevk aldıgını anlatıyor.İçtenliği,yerli halkın gözünden savaşı aktarması ve bölgesel motiflerin aktarılması filmi güçlü yapmış.zaman zaman komik unsurlarla süslenmiş bir ülkenin dramı. Dinsel temelli şiddet de basarılı bir sekilde anlatılmış.Oyuncuların inişli çıkışlı grafikleri de filmin konusu sayesinde gözardı edilebilir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Batı Beyrut filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Batı Beyrut filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir