Benim Cici Silahım

Bowling for Columbine

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Benim Cici Silahım
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (291 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Amerika'da son yıllarda küçük çocukların saçtığı dehşetle birlikte boyutlarını görmeye başladığımız silah kültürünü inceleyen sıradışı bir belgesel.

Moore film için, silahların Amerikan kültürünün bir parçası olduğunu savunan ve silah fetişisti bir kuruluşun başkanlığını yürüten, eski oyuncu Charlton Heston ve dehşet saçan çocuklara ilham verdiği iddia edilen Marilyn Manson gibi isimlerle hassas konuyu masaya yatırıyor.

Michael Moore'un gösterildiği festivallerde büyük beğeni toplayan ve bolca ödül toplayan yapımı, tüm zamanların en iyi belgeseli seçildi. Yönetmen Roger ve Ben'in ardından bir kez daha esprili ve aydınlatıcı belgesel sinemasına geri dönüyor.

Michael Moore: Hesap açtırmaya geldim.

Bankacı: Ne tür bir hesap?

Michael Moore: Bedava silah verdiğinizden.

Bankacı: Bir tasarruf hesabı açtırabilirsiniz.

Michael Moore: Bankada silah dağıtmak biraz tehlikeli olmuyor mu?... [Belgeselden]

Benim Cici Silahım - Bowling for Columbine

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • amerika'daki silahlanmaya karşı çok sıkı bir belgeseldi.özellikle Charlton Heston(Ben-Hur) 'ın evine gidip onunla konuşmaya çabaladığı sahnelere bayıldım...

  • Moore Amerika halkına pompalanan korku ve bunun sonuçları üzerine etkileyici bir iş çıkarmış.Animasyon bölümü Amerikalıların silaha tapma boyutuna varan ilgilerini çok iyi aktarmış.En ilginci ise Kanada'nın bir şehrindeki son yıllarda meydana gelen tek silahlı olayın bir Amerikalı tarafından gerçekleştirilmesi..

  • michael moor gene yapmış yapacağını ve harika bir yapım çıkarmış ortaya.bireysel silahlanmaya biraz tatlı birazda sivri bir dille yaklaşım...oldukça iyi bir belgesel.

  • bence de bugüne kadar yapılan en iyi belgesellerden biri.moore büyük emek harcamış ve ödüllerle karşılığını almış.ayrıca filmde amerikan hükümetinin olaylara nasıl seyirci kaldığını da görüyorsunuz.ve birilerinin nasıl ceplerini doldurduğunu.fahrenheit 9/11 de gayet başarılı bir belgesel.umarım michael moore çarpıcı belgesellere devam eder.

  • izlediğim en iyi belgesel diyebilirim.aslında korkmayla silahlanmanın paralelliği bilinse de birinin karşınızda bunu ispatlaması değişik oluyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Benim Cici Silahım filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Benim Cici Silahım filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir