Benny'nin Videosu

Benny's Video

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Benny'nin Videosu
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (40 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Git gide yaşadığı hayata ve ailesine yabancılaşan 14 yaşındaki Benny, vaktinin neredeyse tamamını şiddet dolu videolar izleyerek ve kendi el kamerasıyla odasının camından çekim yaparak geçirmektedir.

Gün geçtikçe akıl sağlığını yitirmeye başlayan ve gerçeklik algısı değişen Benny, tıpkı izlediği bir domuzun parçalandığı video gibi kendi ev yapımı filmini çekecektir. Tek fark, ailesinin evde olmadığı bir haftasonu evine davet ettiği kızın bu videoda yer almasıdır.

Şiddeti en saf haliyle önümüze sunan Michael Haneke'nin "Duygusal Buzlaşma" olarak tanımlanan üçlemesinin ikinci filmi Benny's Video, yönetmenin 5 yıl sonra çekeceği Funny Games'e bir ön hazırlık görünümünde adeta.

Benny'nin Videosu- Benny's Video

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • izleyin ve türün önemli temsilcisi haneke ile tanışın... 8/10

  • izlediğim ilk haneke filmiydi..yönetmeni bu filmle keşfettim ve 4 filmini izledim.hepsi de harikaydı..bennyi herkes izlemelidir..8/10

  • hanekeyle tanıştıgım film..bu hastalıklı sıradısı yönetmenin filmini izlemenizi öneriririm,açıkçası öyle ahım şahım bir film değil ama izlenilmesinde fayda var diye düşünüyorum..7/10..

  • Bir Haneke hayranı olarak onun filmlerinin anlaşılmamasından rahatsızlık duyuyorum.Genelde olumsuz eleştirilere maruz kalıyor.Bunun sebebi de sinema filmlerinin sadece hoş vakit geçirmek için izlenmesi olabilir.Malesef Haneke seyirciyi korkutmuyor veya güldürmüyor.Onun amacı filmle seyirciyi bütünleştirmek.Hedef kitlesi de sinemayı gerçekten sevenlerden oluşuyor dolayısıyla. Hanekenin amacı sizi filmin içine almak.Aynı olay karşısında;siz olsaydınız ne yapardınız? sorusunu soruyor seyirciye her zaman ve siz de fikir üretiyor,kafanızda bir senaryo yazıyorsunuz.Sinemayı seven biri için bundan daha güzel ne olabilirki.Onun amacı seyirciyi sabırsızlaştırmak,germek ve sinirlerini bozmak.Bir çok kişi sinema filmlerinin amacı;eğlendirmek,güldürmek,korkutmak ve keyif vermektir ama onun filmlerinde bunların hiçbiri yok yazıyor.Sabır,gerilim,sıkıntı da gereklidir.Zaten öyle değil mi?Kim hayatını sadece gülerek ve eğlenerek geçirebiliyorki?Hayatımızda böyle bir denge yok mu?Aynı gün içinde hem ağlayıp hem de güldüğümüz olmuyor mu ?Belki Haneke de spontane sinema sektörünün dengesini sağlamaya çalışıyordur...Sinema filmleri insana bir şeyler katabilmelidir,bir diğer amacı da budur! ama Haneke filmleri insana bir şey katmıyor diye düşünenlere ise şunu söylemek istiyorum:Bütün filmlerin senaryosu birbirine benziyor,hep aynı konular işleniyor.İnsanın gerçek durumu yansıtılmıyor.Hanke ise gerçeği işliyor.Evet bir sahnede dakikalarca takılıp kalıyor.Bazıları bunu filmin süresini uzatmaya çalşıyor gibi saçma bir düşünceyle yorumluyor.Oysa Haneke bu sahnelerde sizin düşünmezini istiyor.Sizi sizle başbaşa bırakıp kendinizi görmenizi,yüzleşmenizi sağlıyor.Bence bu da bir çeşit terapidir.Anladığınız üzere Haneke size sadece seyir zevki vermiyor aynı zamanda bir şeyler kazandırıyor.O sinema sektörünün en büyük dehasıdır.Ruh hastası olduğunu düşünenler olabilir.Öyle olsa bile kesinlikle tedavi edilmemeli!

  • Ben Hanekeyi Funny Games ve Cache hariç çok sevemedim. Avrupa sineması eskiden çok daha iyiydi.Fellini,Bunuel,Godard hatta Michelangelo Antonioni. Şimdi ise Avrupa Sineması diye bizi F.Ozon ve Haneke izlemek zorunda bırakıyorlar.Hollywoodda nasıl düşüş varsa avrupa sineması da ondan geri kalır değil. Film ise klişe ne yazık ki. Aradan 16 yıl geçmeden sinema dili eskimiş.Bulabilirseniz 1968 yapımı ^If^ filmini izleyin.40 yılda taze kalabilmek ve 16 yılda eskimek arasında farkı daha net görebilirsiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Benny'nin Videosu filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Benny'nin Videosu filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir