Bereketli Topraklar Üzerinde

0 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Bereketli Topraklar Üzerinde
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (139 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Erden Kıral'ın, 1978-1979 yılları arasında çekimini tamamladığı ve sıkıyönetim tarafından yasaklanan, daha sonra ise kimliği belirsiz kişilerce çalınan filmi "Bereketli Topraklar Üzerinde", 2 Mayıs 2008'de seyircilerle buluşacak.

Film, ülkesi Türkiye'de, çekimlerinden tam 28 yıl sonra, bu yıl İstanbul Film Festivali'nde gösterildi. Seyircinin yoğun ilgisi nedeniyle programa ek seans eklendi.

Orhan Kemal'in ünlü romanından uyarlanan Filmde, köyden üç arkadaş; Köse Hasan, Pehlivan Ali ve Yusuf, iş bulup çalışmak için Çukurova' ya gelirler. Önce bir fabrikada, ardından bir inşaatta, sonra da çeltik tarlalarında çok ağır koşullarda işçilik yapmaya başlayan arkadaşların her biri için kader farklı bit yol çizmiştir. Ve ne yazık ki bu yollar, hiçbiri için bunlar hayırlı olmayacaktır.

-Bereketli Topraklar Üzerinde -Bereketli Topraklar Üzerinde

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Fiilmi izlemeyi çok istiyordum ama sinema salonlarının çoğunda bir hafta yayınlandı sadece..Nekadar sinir bozucu bir durum

  • 1979 yılı gelecek karanlık günler ve sinema. Türk sinemasının ustalarından Erden Kıralın Çukurova gerçeğini yansıttığı filmde , paranın gücünü , erkeklerin zaaflarını , böcekli ekmekleri , kişilik kavramının heba edildiğini görüyoruz. Filmin bugün biz gençlerce keşfedilmesi(maalesef Ankara ve İstanbulda) çok çok önemli. Hala etkisindeyim. Oyunculukları ayrı övmek lazım . Yaman Okayı , Menderes Samancılarıı , Tuncel Kurtizi , Erol Demirözü Muhteşem bir film sinemada kaçıranlar vcd yi ıskalamasın 10/8

  • Çok güzel bir filmdi.Yılmaz Güney in filmlerindeki yalınlık ve sadelik be filmdede çok güzel sergileniyor.Kesinlikle kaçırmayın

  • Bu filmi izledikten sonra aklınıza"niçin yasaklanmış ki bu film?" sorusu gelcek! 12 Eylül darbesini yapanların zihniyetini daha bir anlamamanıza ya da daha iyi anlamanıza sebebiyet verecek! Yaman Okayın müthiş performansı filmde ilk göze çarpan. 30 sene önce Nuri Bilge Ceylan ya da Zeki Demirkubuz olsaydı bu kamera arkasında o da böyle anlatırdı diye düşündüm ama bugün Erden Kral nerede demeden de edemedim tabi.(Artık darbe nasıl darp ettiyse kendisini)Fareler ve İnsanları sevenler koşun kaçırmayın bu filmi.

  • Orhan Kemalin kitabından guzel bir uyarlama oldugunu düşünüyorum.En kısa zamanda izleyin derim ;)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bereketli Topraklar Üzerinde filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bereketli Topraklar Üzerinde filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir