Beyaz Bant

The White RibbonDas weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Beyaz Bant
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 0.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (0 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Birinci Dünya Savaşı arifesinde Protestan Kuzey Almanya'da bir köyde geçen hikaye, köyde gelişen tuhaf ve ürkütücü kazalardan yola çıkıyor. Eğitim, din, gelenek, masumiyet gibi kavramları köyün soysal dengeleri üzerinden yansıtan ve tartışan film, köy öğretmeninin geriye dönerek anlattığı bir hikaye olarak işlenmekte. Anlatımıyla izleyiciye eşlik eden öğretmeninin sözlerinde yer verdiği gibi, bu olaylar, 2. Dünya Savaşı Almanya'sının toplumsal temellerini gözler önüne seriyor. Beyaz Bant - Das Weisse Band


GaleriYorumlar
  • Filmi bir beklenti ile izleyip sonunda birşey olmasını beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Filmin sonunda birşey olmuyor, bir olay çözümlenmiyor. Bir dönem sıradan bir şekilde anlatılıyor. Ama bu sıradanlığın içerisinde de filmin vermek istediği duygular güzel anlatılıyor. Filmin Almancası çok güzel. Siyah beyaz olması da bence konu ile çok uyumlu olmuş.

  • izlediğim en saçma sapan olmasada açık ara en sıkıcı ,düz, zevksiz v.s.. film budur.Bu filme şaheser diyen insanın filmden hiçbirşey anlamadığını düşünüyorum.Bu lafım sözde "sanatsever" olanlara, normal olanlara sözüm yok..

  • Haneke filmleri arasında farklı bir film. Bir kere doğru tabir mi bilemiyorum ama hızlı bir film. Bence Haneke bu filmde faşizmin toplum içerisinde nasıl var olduğunu , toplumun en masum bireyleri olarak gördüğümüz çocukların eylemleriyle anlatmak istemiş. Filmde ki çocuklar bir şekilde ailelerinden eziyet gören ve fırsat bulduğunda eziyet eden taraf olanlar. Aile içinde atılan bu tohumlar zamanla topluma yayılıyor. Ve çocuklar kendi küçük çetelerini kuruyorlar. Bir anlamda toplum eleştirisi. Güçsüz olanın güçlü olabildiği bir yerde güç kullanmayı ne noktaya kadar götürabileceği anlatılıyor. Kurallarla sıkıca bağlı olan bir toplum ama içten içe çürümüşlük , yalan ve kötülük barındırıyor. Dışarıdan mükemmel gibi görünmesi için en zayıf en edilgen olan cezalandırılıyor. "İşte size faşizm" demek istiyor sanki Haneke.

  • Filmin vermek istediği mesaj işte bu çocuklar büyüyünce nazi oldu muydu? Buysa neden direk söylemedi eğer mesajı bu değilse filmin ne anlamı var?

  • haneke, tarzının dışına çıktığı düz bir filmle karşımızda..film kötü değil ama bana göre haneke filmleri içerisinde en zayıf olanı..6/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Beyaz Bant filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Beyaz Bant filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir