Bin Dokuz Yüz Seksen Dört

Nineteen Eighty-Four

0 kişi izlemiş. | 7 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (139 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

III. Dünya Savaşı sonrası dünyanın düzeni değişmiştir. 1984 yılında Londra artık Okyanusya isimli polis devletinin başkentidir. Faşist hükümetin Gerçek Bakanlığı için çalışan bürokratlardan biri olan Winston Smith'in görevi, farkında olmasa da tarihi gerçekleri saptırmaktır. Sıkı bir partili olan Smith, her şeyin yalan üzerine kurulu olduğunu öğrendiğinde kendisini sorgulamaya başlar. Bakanlıkta çalışan Julia ile tanışıp aşık olduğunda Aşk Bakanlığı'nın bile normal olduğu bu dünya Smith için daha da karışık hale gelecektir.

Michael Radford tarafından George Orwell'in totalikerlik fantezisine son derece sadık kalarak çekilen film, ilginç bir şekilde tam da 1984'te gösterime girmiş bir yapım. Doğal olarak Orwell'in haddinden fazla esinlendiğini sonradan itiraf edeceği Yevgeni Zamyatin'in Biz'ini de fazlasıyla anımsatıyor. Bin Dokuz Yüz Seksen Dört - Nineteen Eighty-Four

Ç.K.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kitap okunmadan filmin seyredilmesi izleyeciye pek birşey ifade etmeyecektir maalesef.kitabı okuyanlar içinse, kafalarında kurguladıkları sahnelerin yönetmen ve senarist tarafından nasıl ifade edildiğini görmelerini sağlayacaktır bu film.bazı ifadeleri dağınık vermektense zamandan kazanmak için sıkıştırıp vermişler,mesela Obrien ile yapılan konuşma.ana hikayeyi çok bölmemiş,eleştirmem mantıksız olur:)özellikle filmin 1984 yapımı olması nedeniyle 9 puan verdim.zamanına göre çok iyi bir film olduğunu düşünüyorum.görsel olarak izleyiciye tatmin sağlamayacaktır ama bu filmin eski bir yapım olmasından kaynaklanmaktadır.tekrar kitap üzerine izlenmesini tavsiye ederim.bu filme bir referans olarak da "v for vendetta"nın izlenmesini öneririm.aynı eleştirel bakış ama 1984 de hikaye çok daha depresif,daha fazlasının olamayacağını hissediyor insan.

  • Perry Masona gerçekten katılıyorum. kitabı okumayanalr için filmde açıklıklar baya olurdu. kitap müthiş bir ütopyayı anlatıyor. film çok başarılı bir şekilde uyarlanmış. mutlaka izleyin,ama kitabını okuyup izlerseniz çok daha iyi olur tabii ki.10/10

  • kitabını da okuduğum gerçek bir siyasl eleştiri de getirmiş olan film...maalesef hiçbir zaman böyle birşey olamaz dedirtemeyecek kadar ciddi bir korku ütopyası örneği.yazarın diğer kitaplarını da okumanızı tavsiye ederim...

  • uzun zamandır böylesine ilginç bir film seyretmemiştim,hoşuma gitti doğrusu bu big brotherden bitanede bizim ülkede var.

  • george orwell ile beni tanıştıran arkadaşa hep teşekkür etmek istemiştim. romana göre film yalın kalsa da oyunculuk ve dramasıyla filmi de roman kadar olamsa da başarılı."bütün kitaplar eşittir; bazı kitaplar daha eşittir"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bin Dokuz Yüz Seksen Dört filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bin Dokuz Yüz Seksen Dört filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir