Bir Adamın Ruhu

Blues: The Soul of a Man

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Bir Adamın Ruhu
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (19 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Blues isimli serinin dördüncüsü için ipleri eline alan sinema devi Wim Wenders, Martin Scorsese'nin yapımcılığı altında en sevdiği blues sanatçılarının hayatına ışık tutuyor: Skip James, Blind Willie Johnson ve J. B. Lenoir.

Pek gün ışığına çıkmamış arşiv görüntüleri ve Lou Reed, Nick Cave, Eagle Eye Cherry, T-Bone Burnett gibi sayısız sanatçıyla yapılan röportajlara ek olarak bu filmi eşsiz yapan bir şey daha var: 20'li ve 30'lu yıllardaki olayların tekrar canlandırıldığı siyah beyaz karlı görüntülerle çekilmiş dramatik sekanslar!

Wenders bu film ile kendisine Atlantik'in öbür yakasındaki dünya yani Amerika hakkında okuduğu ya da izlediği her şeyden daha fazla şey öğretmiş olduğunu düşündüğü bu adamlara da bir saygı duruşunda bulunuyor.

7 filmden oluşan Blues serisinin diğer bölümleri Mike Figgis, Charles Burnett, Clint Eastwood, Marc Levin, Richard Pearce ve her seferinde yapımcılığı da üstlenen Martin Scorsese tarafından yönetilmşti. Bir Adamın Ruhu - Blues: The Soul of a Man

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • güzel bir filmdi tavsiye ederim.

  • scorsese önderliğinde çekilen the blues serisinin kanımca en iyi filmi. laurence fishburne dışseste kör willie johnson'ı adına konuşuyor,uzay çerçevelendirilmesiyle filmi açıyor. skip james'le yükselen film, isveçli bir çiftin yıllar önce bulduğu jb lenoir kayıdıyla climax'a varıyor. wim wenders müzik hususunda bir deha olduğunu yine kanıtlıyor.

  • blues severlerin mutlaka izlemesi gerekiyor. özellikle özgün performansların içine, anılarına gerçekleştirilen ve aralarında bonnie raitt, nick cave, lou reed gibi ustaların da olduğu yorumlar çok iyi yerleştirilmiş. uzayda yolculuğuna devam eden voyager'ın içine konan plak esprisi de ancak wenders.in düşünebileceği bir detay olurdu sanırım. 7/10

  • wenders müziği çok seven bir yönetmen ve bu sevgisini bizlerle paylaşmakta çok usta bu yarı-kurmaca belgeselle bunu çok güzel kanıtlıyor. filmin içindeki performanslar da görülesi. ben şahsen mest oldum.

  • wim wenders le niye bukadar uzalsınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bir Adamın Ruhu filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bir Adamın Ruhu filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir