Bir Başkanın Ölümü

Death of a President

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Bir Başkanın Ölümü
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (101 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

19 Ekim 2007 tarihinde Başkan George W. Bush'un bir suikaste kurban gitmesi üzerine hayali olarak kurgulanmış ve İngiliz televizyonunda gösterilmek üzere çekilmiş bir belgesel, Death Of A President.

Böyle bir olayın dünya politikalarındaki etkisi ve olabilecek muhtemel senaryolar üzerinden ilerleyen film, 2006 Toronto Film Festivali'nde gösterildi ve FIPRESCI ödülünü aldı. Kurgusal ve fantastik bir konu gibi görünse de günümüz gerçeklikleri ile bağlantısı nedeni ile oldukça ilgi toplayan bir yapım olduğunu da ekleyelim.

Bir Başkanın Ölümü - Death Of A President

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • alışılmış tarzda bir yapım

  • Basarili bir politik-gerilim olmus fakat ara ara sıkılmıyorda degilsiniz, sonuc olarak 10/6

  • Savaş gazisi Casey'nin söyledikleri, Bush Amerikası'nın güzel bir özeti.Bunu seven bunu da sever:Guantanamo Yolu

  • belgesel formatında tasarlanmış hayli ilginç bir kurgu. her ne kadar başkanın ölümünün abd'de yaratacağı şok dalgası ve sevinç-üzüntü gösterilerini, çarpışmaları, arap, filistin topraklarında ortaya çıkacağı kesin dalgalanmaları es geçmiş olması çok önemli bir handikapsa da abd adalet sisteminin sakatlığını ve "Amerikan cinneti"nin boyutlarını ortaya koyabilmesi bakamından öne çıkan bir yapım. kesinlikle izlemeye değer.

  • Amerikan başkanı kim olursa olsun,onun tek karar ve güç mercii olmadığını .etrafında o olmasa da aynı şekilde amerikan politikalarını idare edecek-devam ettirecek büyük bir ekip veya güç olduğunu da göz ardı etmemek lazım.Bir Bush gider,bir Bush gelir.film içerisinde amerikan anarşistlerini izlemek.bizimle aynı duyguları paylaşan insanların orada da cesurca eylem yaptıklarını görmek güzeldi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bir Başkanın Ölümü filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bir Başkanın Ölümü filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir