Bir Mucizedir Yaşamak

Life is a MiracleZivot je cudo

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Bir Mucizedir Yaşamak
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (237 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Bir Sırp mühendis olan Luka, 1992'de Bosna'ya gelir. Yanında opera şarkıcısı olma hayalleri taşıyan karısı Jadranka ve oğlu Milos vardır. Tanrı'nın unuttuğu bir yerdeki küçük bir köye yerleşen Luka kısa bir süre sonra patlayarak Balkanlar'ı cehenneme çevirecek olan savaştan habersiz hayal kurmakta, planlar yapmaktadır.

İyimser mizacından aldığı şevkle, bölgeyi turistik olarak kalkındıracak olan tren yolu inşasına başlar. Giderek yaklaşan savaş söylentilerine kulağını tıkar. Gelin görün ki savaş çıkıp oğlu askere alınır, karısı da bir müzisyenin koynuna girip kaçıverir. Berikilerin bir gün döneceği umuduyla canla başla çalışmaya devam eden Luka'nın hayatı görmek istemediği savaş ve çatışmayla kaplanmaya başladığında hayat karşısına Müslüman bir kadın olan Sabaho'yu çıkarır. Ve herşey değişir! Bir Mucizedir Yaşamak - Life is a Miracle

Çingeneler Zamanı, Arizona Dream gibi unutulmaz filmlerde imzası olan Balkanlar'ın prensi Kusturica bu son filmiyle 2004 Cannes seçkisinde yer alıyor. Bir kere daha komedi ile dramı, kahkaha ile müziği birbirine katıyor.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Balkanların acı gerçeği savaş ikinci planda tutulmuş olsada hayata ve umuda dair hoş bir film.Müzikler ve senaryo etkileyici.Klasik Kusturica filmi.Herkesin tarzı olmayabilir ama izlenmeye değer:)))

  • Balkanların acı gerçeği savaşa rağmen hayata ve umuda dair etkileyici bir film.Müzikler ve senaryo bir Kusturica klasiği:))Tarzı herkesi sarmayabilir ama kesinlikle izlenmeye değer...

  • Çingeneler Zamanı ve Arizona Dream gibi şapka çıkartılacak filmlerden sonra böyle bir filmin ciddi anlamda hayalkırıklığı yarattığını belirtmeliyim.Filmin zaten en başından itibaren geçen bir saatin asıl anlatılan hikayeyle doğrudan bir bağlantısı yok.Gerçekten film bitince o ilk bir saatin neden izlediğini sorguluyor insan.Süregiden bir dağınıklık,birbiriyle ilgisiz sahneler ortalığa saçılmış gibi,toparlanamıyor,sadede gel Kusturica diye bağırası geliyor insanın.Bunun dışında her bir sahneye komedi unsuru katmak için Kusturicanın adeta kastığını görmek zor değil.Filmin başları (yani takrar ilk bir saate döndüm.Bakın nasıl dağınık yazıyorum,filmin etkisi benim yoruma da yansıdı iyi mi?) zaten film değil belgesel gibi çünkü insanlardan çok hayvanlara rol verilmiş kapıyı kıran ayılar falan vs..Netice itibariyle Kusturicanın kendini ,hem de gittikçe zayıflayarak tekrar ettiğini görmek,üzücü.

  • izlediğim en güzel filmlerden biri, film bittiğinde yüzünüzde sonsuz bir gülümseme kalıyor. romantik filmlerden hoşlanmamama rağmen bende hayranlık uyandırdi, aşkın resmi ancak böyle çizilir.mükemmel başka söz bulamıyorum.

  • Hareketli,incelikli,kara mizah dolu,balkan kültürünün diyaloglarda ustalıkla işlendiği kustrica filmi.izleyin derim,müthiş..kustrica filmlerinin ortak bir dili,anlatım biçimi vardır seven çok sever sevmeyen de hiç sevmez ortası yoktur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bir Mucizedir Yaşamak filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bir Mucizedir Yaşamak filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir