Bitmeyen Balayı

Touch of Evil

0 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Bitmeyen Balayı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (45 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Meksikalı Ramon Miguel Vargas başarılı bir polis müfettişidir ve karısı Susan ile balayındayken bir arabada patlayan bomba olayını araştırma görevini üstlenir. Karşısında sahtekar polis Hank Quinlan vardır ve planlarına karısıyla birlikte alet edildiğini farkeden Vargas'ın amacı O'nu suçüstü yakalamak olur.

Orson Welles'in adı en iyi filmler listesinde her zaman başı çeken Yurttaş Kane ile anılır. Zaten, bu politik çalışmasından sonra Amerika'da özgürce film yapma şansını pek elde edemedi. Touch of Evil, işte bu şansa en fazla yaklaştığı filmi. Bitmeyen Balayı - Touch of Evil

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kara film türünde en ii örnekler bence the killing, double indemnity ve the maltese falcondur izlemeyen ve ilgilenen varsa tavsie ederm

  • kara film türünde eskiye dair bir çok filmi izledim ve çabalıyorumda.ancak bu film bana hiç tat vermedi açıkcası.hala anlayamadım karakerler ve olaylar var.orson wellesin hatrına izledim ama inanın pek beğenilecek bir yapım değil.bi kere film olaya direk girmiş,herhangi bir karakter analiz yada tahmini olmadan.10 üzerinden 6 lık bir şey gerçi imdbde 8.3 gibi ..

  • Wellesin bu filmi aynı zamanda teatral sinema fikrine de katkıda bulunur, film noir için özellikle bahsedebileceğimiz, film sahneleri ile tiyatro vari karakter duruşlarının içiçe geçişini bu aynı zamanda tam anlamıyla noirı karakterize eden son film olarak anılan filmde bulabilirsiniz. Filmin her karesi durdurulup bir sanat şaheseri gibi izlenebilir.

  • "Welles baroku" denen emsalsiz anlatımın zirvelerinden dolaşan bir film "Touch of Evil". Kara-film türünün de en saygın örneklerinden biri de aynı zamanda, görkemli kadrosuna değinmiyorum bile...

  • Polisiye türünün en iyi örneklerinden ve sinema tarihinin en ilginç fimlerinden biri Bitmeyen Balayı.Öyleki film içindeki entrika bile seyirciyi içine çekmekte yeterli.Suç,günah,erdem gibi unsurlar üzerine filozofça göndermeler içeren hikayesi bilinen iyi-kötü çakışmasına yeni açılmlar, yeni anlamlar yüklüyor.Filmin işleyişi devamlı gerilim,tedirginlik gibi duygular oluşturacak şekilde,biçimsel bir zenginlik var filmin yapısında.Kamera açılarından,merceklendirmeye,ışıklandırmya,kurgusal başarısından ve oyuncu yönetiminden tam bir Welles her zamanki imzası taşıyor.Döneminde pek tutulmayan fakat zamanla dikkatleri üzerine toplayarak bir çok sinema izleyicisinin arananfilmlerinden birisi oldu.Dietrich'in çingene falcı rolü kısalıgına ragmen etkisi sürekli.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Bitmeyen Balayı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Bitmeyen Balayı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir