Burjuvazinin Gizemli Çekiciliği

The Discreet Charm of the BourgeoisieLe charme discret de la bourgeoisie

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Burjuvazinin Gizemli Çekiciliği
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (32 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Hikaye çok basit. Seçkin sınıf üyesi bir grup burjuva bir yemekte buluşmak ve son dönemin modasını, politik olaylarını, taze dedikoduları paylaşmak istiyor.

Fakat öyle durumlarla karşılaşıyorlar ki, amaçlanan buluşma ve yemek bir türlü gerçekleşmiyor. Onun yerine son derece "saçma" ve komik olaylar ortaya çıkıyor.

Gerçeküstücü yönetmen Luis Bunuel'in başyapıtı, onun sinemasının tüm özelliklerini barındırıyor. Yönetmen ahlaki anlamda tartışmaya açtığı burjuvaziyi sert bir biçimde eleştiriyor.

Ama bunu yaparken, kara mizahtan da faydalanıyor. Yönetmenin kısa dönemlerine özgü yıkıcılık ve olgın dönemine ait senaryo becerisi bu filmi klasikler arasına koyuyor. Bunuel'e yeni başlayanlar için en doğru seçenek.

Burjuvazinin Gizemli Çekiciliği - Le Charme discret de la bourgeoisie

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • luis bunuel ustası andre bretondan ogrendiklerinin tamamını yansıtır bu filme.salon insanlarının surreal durumları,komik dialogları,dısardan ugradıkları mudahelelerle akıp giden film luis bunuel'in basyapıtı olarak bilinir.rüyalarla, ordu, hükümet, kilise ve burjuvaziye yönelik ağır taşlamalarla ve bunları birbirine bağlayan semboller ve diyaloglarla bezenmiş, en iyi yabancı film oscarını da hakkıyla almış bir başyapıt.

  • Luis Bunuel tekrarlar üzerine bir film yapmak istemiş, bir raslantı sonucu yemek fikri ortaya çıkmış sonrasında bir fikirden bin fikir türemiş ve sonuç olarak ta bu başyapıt film türemiş. Sinemanın unutulmaz karelerinden 6 burjuvanın düz yolda yürüme sahnesi müthiş, sizde o yürüyenlerden biri olmak istemiyorsanız ya da en azından yürümemek için çaba sarfetmek istiyorsanız bu film iyi bir başlangıç olacaktır.

  • bnuel*in los olvidadosunu olağanüstü bulmuştum,bu filmini de aynı şekilde olağanüstü olarak değerlendiriyorum..kayıp otobanla birlikte izlediğim en iyi sürreal film oldu..izlediğim en iyi eleştirel film oldu..filmde geçen bir-iki rüya sahnesini de anlayamamamıstım onları film bittikten snra dvd*de ek özellikler bölmünde izledim..rüyaların açıklanmasını ve anlamını içeren klipte herşey kabak gibi orataya çıktı..ve ondan snra bnuel*in nasıl müthiş bir iş çıkardığını anladım.. "hiç gerçekleşmeyen yemeğin" filmi burjuvazinin gizli çiçeği izlediğim en iyi filmlerden birisi..bu kadar çok değere bu kadar çok sert eleştiri yapan film görmedim..filmin sonundaki sahne ise burjuvaların ne kadar çaresiz olduklarını,hep bir arayış içinde olduklarını ama aradıklarını bir türlü bulamadıklarını, bilinmezliğin içinde kaybolduklarını görüyor ve anlıyoruz..[burjuvazinin gizli çiçeği olağanüstü bir başyapıt 9/10]

  • sinema tarihinin gelmiş geçmiş en dahiyane filmidir.ordu,polis,kilise,amerika,sol örgütler,darbeler,terör saldırıları,burjuvazi hiçbir filmde bu kadar zekice tiye alınmamıştı. iç içe geçmiş rüyalar,ayrıntılarda saklanmış zekice göndermeler...dünyanın gelmiş geçmiş en dahi yönetmenlerinden luis bunuelin oscarda almış son dönem başyapıtlarından olan bu film kesinlikle kaçırılmamalı...

  • herhalde sinemanın dev ismidir. hatta bütün sinemacıların saygı duyduğu evrensel bir değerdir bunuel. siteye saygılar, ama daha çok bunuel filmi görme isteriz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Burjuvazinin Gizemli Çekiciliği filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Burjuvazinin Gizemli Çekiciliği filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir