Büyük Aşk

Coco Chanel & Igor Stravinsky

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Büyük Aşk
18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
Cinsellik
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (52 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Paris, 1913. Coco Chanel zengin ve yakışıklı Boy Capel'a aşıktır. Rus kompozitör Igor Stravinsky'ın The Rite of Spring'i (bale) sahnelenmek üzeredir. Igor'un ses uyumsuzluğundaki devrimci hareketi Coco'nun radikal fikirleriyle uyum içindedir. Coco kadının modasını demokratikleştirmek istiyordur, Igor'sa müziğin anlamını yeniden tanımlamak istiyordur. The Rite of Sipring'in ilk performansında Coco'nun şık beyaz elbisesi dedikodularla birlikte dikkatleri çekmiştir. Gösteri de müzik ve bale çok modern, çok yabancı olduğu gerekçesiyle eleştirilmiş ve gösteri esnasında tartışmalar yaşanmıştır. Coco bu gösteriden oldukça etkilenmişse de Igor bu eleştirilerin kötü etkisini bir türlü üzerinden atamaz.

1920 yılına gelindiğinde, Coco oldukça başarı kazanmıştır; fakat Boy'un araba kazasında ölmesinden sonra aşk acısı çekiyordur. Igor, Rus İhtilali'nden sonra, Paris'te beş kuruşsuz sürgün hayatı sürüyordur. Coco, Igor'ra Ballet Russes'un (modern bale topluluğu) kurucusu olan Sergey Diaghilev tarafından tanıştırılır.

Coco Igor'u tüberküloz hastası karısı ve dört çocuğuyla evinde kalmaları için davet eder. Bu esnada Coco ve Igor'un gizli ilişkisi başlar. Aralarındaki yakınlık yaptıkları iş üzerinde de etkili oluyordur. Igor yeni ve daha liberal müziği üzerine çalışırken, Coco parfümcüsü Ernest Beaux ile ünlü parfüm Chanel No.5 üzerine çalışıyordur...

Jan Kaunen'in yönettiği, Chris Greenhalgh'ın 2002 yılında yazdığı Coco & Igor adlı romanından senaryolaştırılan Coco Chanel & Igor Stravinsky: Büyük Aşk, 2009 Cannes Film Festivali'nin kapanış filmi oldu. Büyük Aşk - Coco Chanel & Igor Stravinsky

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Benim anlamadığım bu film iki tane mi var sinemalar da ( benim duyduğum coco chanel de Audrey Tautou oynuyor )peki bu film nerden çıktı ayrıca seyretiğim kadarı ile anormal sıkıcı ydı Bide Audrey Tautou oynadığı film i izlemek lazım o nasıl bana göre bir fark olacağını sanmıyorum ama bu film beni kesmedi

  • bu filme gerçekten hiçbir yorumu okumadan gittik.ve merak ettik ama öyle bir hüsrana uğradım ki şahsen sinema salonunda bir ara uyumayı , çıkıp gitmeyi düşündüm. filmin sonunda arkadaşlarımda benimle aynı kanıda olduğunu anladım.sıkıcı,konusu çok saçma,anlamsız,gereksiz ve bir o kadar da bunaltıcı bir film verdiğimiz paraya ve geçen zamana acıdık.kesinlikle tavsiye etmiyorum bunun yerine bir çocuk filmi izleseydik daha güzel olurdu bile dedik. çok film izledim ama bunun gibi iğrenç olanına tahammül etmemiştim zor da olsa izledim sonuna kadar ama sonu da filmin tamamı gibi berbattı. sadece +18 görüntülere ağırlık verilerek konusunu başka bir yere taşımaya çalışmş amatör kısacası çok kötü bir filmdi bize göre.

  • eşimle beraber gittim ben filmin ilkyarısıda uyudum.ikinciyarısı zaten eşimle yalnız biz vardık.sonuç hüsranla bitti film frağmanda anlatıldığı gibi değildi.

  • Şimdiye kadar hiç bir filme sıkıldığım için kötü yazmadım. Sonuçta kişisel beğeni yada olumsuz görüşlerden dolayı sıkıldım iğrençti diyerek pek yorum yapılmış olmuyor . Ancak bu sefer tam tersi. İzlemiş olduğum en anlamsız film. 2 saate yakın kendimi zorladım hep bir şeyler bekledim acaa birazdan bir sürpriz olacakmı diye ancak tamamen hayal kırıklığı. Ve aynı zamanda zaman kaybı.

  • ben bu oyuncuya hastayım. heryerinden asalet fışkırıyor.sinema filmlerin kalitesi salonun kişi sayısıyla ölçülmemeli.. eğer ölçülecekse az çeken film her zaman kaliteli,iyi filmdir.film çok güzeldi.. Ahmet

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Büyük Aşk filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Büyük Aşk filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir