Can Dostum

Good Will Hunting

2 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Can Dostum
  • IMDB Puanı : 8.3 / 10
  • Filmin Puanı : 8.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (1310 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Film, fotografik hafızaya sahip yoksul bir gencin yerlerini sildiği üniversitenin profesörü Sean McGuire'la kurduğu dostluğu anlatıyor.

McGuire, Will Hunting adlı bu gençteki yeteneğin farkındadır ve ona hayranlık duymaktadır. Nobel ödüllü profesörlerin bile çözmekte zorlanacakları problemleri kolayca çözen Will ise çıkardığı bar kavgası sonrası çarptırıldığı hapis cezasından kurtulabilmek için profesör McGuire'a ihtiyaç duymaktadır.

Oscar ödüllerinde 9 dalda adaylığa layık görülmüş olan Can Dostum, Robin Williams ile "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü ve senaryosu ile de "en iyi özgün senaryo" ödüllerini kazanmıştı.

Can Dostum - Good Will Hunting

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • felaket bişey ya :) robin ve mattin başbaşa olduğu sahnelerde müthiş replikler var. oyunculuklar çok iyi. çok kaliteli bir film. uzun zamandır izlememiştim böyle bişey iyi oldu :) puanım tabiki 10

  • Güzel film...-Önceki gün bana söylediklerini düşündüm.Gece boyunca bunu düşündüm. Sonra bişey farkettim.Derin bir uykuya daldım. Seni de hiç düşünmedim...Neyi farkettim dersin?-Bilmiyorum..-Sen daha çocuksun..Konuştuğun şeyler hakkında en ufak bir fikrin yok..Sana kadınları sorsam bana tercihlerini sıralayabilirsin..belki bir kaçıyla birlikte oldun.sevdiğin bir kadının yanında uyanmanın gerçek mutluluk olduğundan söz edemezsin.. zor çocuksun... belki sana savaşı sorsam bana Shakesperein sonelerinden biriyle karşılık verirsin. sen bir savaş yaşamadın. en iyi arkadaşını kollarında kaybetmedin.son nefesini verirken onu seyretmedin..sana sevgiyi sorsam şiirle karşılık verirsin. bir kadının gözlerinin içine hiç bakmamışsındır. kendini çaresiz hissetmemişsindir. Tanrı bu dünyaya melek göndermiştir.seni cehennemden uzak tutmak için. Onun meleğin olduğunu asla farkedemezsin. sevdiğin birini kaybetmedin. çünkü bu sadece kendinden daha çok sevdiğin birini kaybettiğinde ortaya çıkar.senin hiç bir şeyi sevecek kadar cesur olduğunu sanmıyorum !.. kimse duygularının derinliğini bilemez ama sen sadece bi resme bakıp benim hakkımda herşeyi bildiğini sandın ve hayatımı yorumladın !..

  • kaliteli senaryosu,harika oyunculukları ve müthiş diyologlarıla izlediğim en iyi filmlerden... öncelikle senaryo çok ince ilerlediğinin altını çizelim...bağlanamama ve terk edlime korkusu gibi probleri olan will karakteri çok ince bir şekilde analize edilmiş ve will ile sean ın diologları çok iyi hazırlanmış...filmin belkide en büyük artısı olan senaryosuda zaten en iyi özgün senaryo dalında akademi ödülü almıştı... filmde oyunculukta çıtanın üstünde...matt damon kariyerinin en iyi perfomansını sergileiş belkide ve robin williams aman aman bir perfomansla insanı mest edior...minnie driver ve ben affleck in perfomaslarıda yadsınacak türden değil... gus van sant ta bu mükemmel senaryoyu çok iyi yansıtmış... filmde uzun süre unutulmayacak cinsten diologlar ve sahneler mevcut...özellikle harvard ın barında zengin züppe çocuğa dersini bildirdiği sahne,sean la will in karşılıklı diologları,will in meçhul 12 kardeşini saydığı sahne ve filmin çeşitli sahnelerinde anlatılan fıkralar çok çok iyiydi... film zamanında 9! dalda akademi adaylığı alıp en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi özgün senaryo dallarında bu ödülü kucaklamıştı... genel olarak izlediğim en iyi filmlerden...herkesin izlemesini öneririm...çok seveceğinizden eminim...10/9

  • Aldığı puanı kesinlikle hakediyor. İnsana birşeyler öğreten türden bir film.

  • ya bu robin willams kral kral :)izleyin seveceksiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Can Dostum filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Can Dostum filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir